Michale, jaké to je, když vyvolává kotel na USK vaše jméno?
Je to skvělý pocit. Nicméně ho nepřeceňuji, jelikož do kotle chodí naši kamarádi, kteří Folimanku pravidelně navštěvují, a my jim za jejich podporu moc děkujeme.

Jak jste viděl utkání s Ústím?
Šlo o další těžký zápas. Letos nás ale žádné lehké nečekají. Všechny výsledky vidím maximálně do deseti bodů. Vždycky to bude o tvrdé práci a každé malé chybce.

V úvodu první i třetí čtvrtiny jste bodově vyhořeli. Co se děje s USK po příchodu z kabiny?
Tyto okamžiky bych nespojoval. V první části nás soupeři zaskočili svou aktivitou. My se ale nepoložili a dostali zpět do utkání. Po změně stran přišla krátká nekoncentrovanost. Naštěstí ale nepřišla bodová šňůra Ústí, takže se až tolik nestalo. To nic nemění na tom, že to musíme odstranit.

Zápas byl jako na houpačce. Jen v první půli jste prohrávali o deset bodů, rázem vedli o třináct, minutu před půlí už ale o pouhý bodík. Čím si to vysvětlujete?
Nechci říkat, že naší nezkušeností, ale spíš nevyhraností. Zatím nepodáváme konzistentní výkon. Co s tím dělat? Jednoduše pracovat a věřit, že se to postupem času zlepší.

Na domácí palubovce vítězíte, venku ale nebodujete. Spatřujete rozdíl mezi výkony doma a venku?
Na Folimance se hostujícímu týmu hrálo vždy špatně, hala je atypická a je jednoznačně výhodnější pro domácí. Venku jsme prozatím nastoupili pouze v Nymburce a v Ostravě. Naším cílem je postup do play-off. Pro něj musíme být stoprocentní doma a urvat i nějaké body z venku.

Může se to podařit už ve středu v Děčíně?
V letošní MNBL je možné úplně všechno. Vzhledem k tomu, že vyhrál Kolín v Děčíně a Svitavy v Jindřichově Hradci, říkám, proč ne.

Na koho je potřeba si dát na severu Čech největší pozor?
Děčín před sezonou vyměnil několik hráčů. Otazník visí nad tvůrcem jejich hry Levellem Sandersem. Samozřejmě nemohu zapomenout na Petera Sedmáka, který do Děčína přestoupil od nás. Děčín je známý svou bojovností i tvrdostí hry. My musíme přidat v útoku. S šedesáti dvěma vstřelenými body v Děčíně těžko uspějeme.

Zmínil jste Petera Sedmáka. Budete se s ním nějak hecovat?
Z naší strany žádné hecování neproběhne, jak znám ale Petera, tak nějakou esemesku jistě pošle (směje se).