V jakých závodech vás uvidíme?

Antošová: V hlavním programu pojedu skif a v pátek univerzitní osmu za ČZU. Je super, že se nám podařilo složit ryze ženskou posádku.

Fleissnerová: Usednu do slávistické osmiveslice. Poprvé za tento klub, kam jsem přestoupila z Bohemians.

Byl pro vás týden po evropském šampionátu náročnější?

Antošová: Samozřejmě jsme výhru oslavily, ale tak nějak v poklidu. Závodní víkend je na těle znát, ale oproti jiným zahraničním akcím byl tenhle šampionát v pohodě, protože jsme bydlely u kanálu, a to nám ušetřilo dost sil.

Fleissnerová: Já jsem se vyspala a hned skočila do učení, protože mě v úterý čekala zkouška. Musela jsem rychle zregenerovat a vrátit se normálně do pracovního procesu. V úterý už jsem byla i na vodě, trénovaly jsme dvojskif i osmu.

Co pro vás znamenají Primátorky?

Antošová: Vnímám je jako svátek veslování, což je dané jejich tradicí. Pro nás všechny jsou příjemným zpestřením. Na týden v sezoně usedneme do osmy nebo na skif.

Fleissnerová: Jde o jiný závod, než které normálně absolvujeme. Zatáčka je jedinečná. Moc se těšíme.

Je osmiveslice méně těžká než dvojskif, který klasicky jezdíte?

Antošová: Přijde mi horší, než moje klasické disciplíny. Na osmě jsem nikdy neuměla šetřit síly. Bude to opět hodně těžké.

Jaké počasí si přejete?

Fleissnerová: Jen ne vedra. Ideální by bylo počasí trochu pod mrakem. Zároveň je dobré, když je co nejméně vln, které na Vltavě ale většinou jsou.

A vaše šance?

Fleissnerová: Posádka je poskládaná dobře. Ve Slavii jsou nejlepší veslařky. Věřím, že vyhrajeme.

Finále PrimátorekNeděle 4. června přímý přenos vysílá ČT sport
9.20 osmy žákyně
9.30 osmy žáci
9.50 osmy dorostenky
10.10 osmy dorostenci
10.40 osmy junioři
11.00 skif ženy
11.20 osmy ženy
11.40 skif muži
12.00 osmy muži

Dvoukilometrová trať startuje u jižního cípu Veslařského ostrova na pomezí Podolí a Braníku. Cíl se nachází nedaleko od Palackého mostu.