V úvodním domácím duelu přivítaly soupeřky z nejtěžších, čtyřnásobné mistryně republiky a čtyřnásobné vítězky tuzemského poháru, hráčky oddílu Herbadent Praha 11 SJM. A narazily. Po výsledku 4:19 odcházely z palubovky se svěšenými hlavami.

Ruku na srdce, v tomto utkání čekal úspěch domácích asi jen ten největší vinohradský optimista či patriot.

Oči všech přítomných se tedy upíraly především k počítadlu návštěvnosti, vinohradské vedení slibovalo rekord ženské extraligy. Ten sice nepadl, 220 diváků je ovšem na ženskou extraligu velmi dobré číslo. Za to patří týmu z pražských Riegrových sadů veliký obdiv.

Pojďme ale k samotnému střetnutí.

Jeho první třetina neskončila takovým rozdílem, jak by mnozí očekávali, skóre 2:5 vypadalo z pohledu domácích solidně.

Hůře se jim vedlo ve zbytku utkání. Docházející síly a neustávající tlak soupeřek znamenaly vysokou prohru.

Blýskla se především útočnice Herbadentu Tereza Urbánková osmi body za 3 góly a 5 asistencí. Nutno ale dodat, že hráčky Vinohrad měly snahu o ofenzivu, proto nezaujatý divák odcházel spokojený.

Statisticky

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady – Herbadent Praha 11 SJM 4:19 (2:5, 0:6, 2:8)

Sestava a branky Vinohrad: Máčilová, Obselková – Plecitá, Samake, Lehutová, Hrdinová, Komorousová – Petřeková 1, Vejborná, Tvrzniková, Zajíčková, Reichová 2, Batíková, Vacínová 1, K. Trunečková, Valášková, Čermáková, Lisová, Strejcovská, T. Trunečková.

Sestava a branky Herbadentu: Velčická, Horňáková – Billá 2, Skořepová, Jílková, Šrámková, Ferencová, Kleinová – Klímová 1, Macurová 3, Jarolímová, Hašová 1, Pilíková 3, Krupnová 3, Šteglová 2, Kubišová 1, Urbánková 3.

Brankářka Máčilová: Nechtěly jsme betonovat

IVETA MÁČILOVÁ.Statečně nesla 27letá Iveta Máčilová úděl brankářky, která musí vytahovat míček ze své svatyně za jeden duel hned devatenáctkrát. S trpkým úsměvem prohodila: „No jo Herbadent, devatenáct branek jsem ještě nikdy nedostala, když jsem chytala za Ostravu, tak mi jich holky nasázely „jenom" osmnáct."

Iveto, dalo se zahrát lépe?
Určitě dalo, nějak extrémně se ale nečekalo, že to může skončit jinak.

Co by se muselo stát, abyste uhrály lepší výsledek?
Musely bychom mít strašně štěstí. Soupeřky by musely trefovat tyčky, mě… Jde to nedostat takový výprask, nechtěly jsme ale betonovat.

Co jste si říkaly před zápasem?
To, že nemůžeme vyhrát, ale nesmíme se vzdát. Hrát s mistryněmi je pro nás minimálně veliká zkušenost.

Ty máte v extralize zatím dvě. Přijatelnou prohru v Olomouci 2:4 a výprask od Herbadentu. Jaký bude tým Vinohrad?
Věřím, že dobrý. Hlavně až vstřebáme systém našeho nového kouče. Chceme porážet týmy mimo silnou čtyřku a projít do play-off.

Bude to případ utkání se Střešovicemi v příštím kole?
Ano, ty musíme porazit. Tím spíš, že opět nastoupíme v domácím prostředí před naším skvělým publikem.

Kanonýrka Urbánková: Myslíme teď na mistrovství světa

TEREZA URBÁNKOVÁ.Tak to byla paráda! Osm bodů získala v duelu se Sokolem Vinohrady 22letá útočnice Herbadentu a české reprezentace Tereza Urbánková: „V zápasech se slabšími celky je naše lajna většinou produktivní, jelikož při nich secvičujeme nové kombinace. Nezáleží na tom, kolik jsem získala bodů, důležité je, že nám to vyšlo."

Terezo, měly jste před utkáním obavy z Vinohrad?
Obavy ne, respekt samozřejmě ano.

Ve vzduchu visel dvacátý gól. Kdyby padl, co by to pro střelkyni znamenalo?
To netuším, asi by musela něco upéct. Hodně by záleželo, kdo by ho dal. (směje se)

Chtěla byste ho vstřelit?
No to nevím. Sice jdu vždycky na hřiště s tím, že chci dát gól, ale dvacátý? Záměrně bych mimo asi nestřílela. (směje se)

Máte za sebou dva jednoznačné extraligové zápasy. Prověřily vás trochu?
Ano, dobře víme, že jsme dostávaly zbytečné góly. Musíme se poučit z bezdůvodných chyb. Ty by se nám na říjnovém PMEZ nevyplatily.

S čím jde Herbadent do sezony?
S touhou obhájit mistrovský titul. Jelikož je ale polovina našeho kádru v reprezentaci, myslíme teď hlavně na domácí mistrovství světa.