„Jsme rádi za vítězství. Postup v poháru byl sice hezký, pro nás ale bylo primární nahradit výpadek ze Zlína, kde jsme ztratili dobře rozehrané utkání," uváděl do děje trenér Žižkova Jindřich Trpišovský.

„Chtěli jsme aktivně vstoupit do zápasu, vypracovat si šance a hlavně je proměnit," pokračoval kouč, jehož celek hře, i přes neproměněnou penaltu z 11. minuty, jasně dominoval, což bylo zřejmé i na výsledku. Do kabiny šly totiž oba týmy za takřka rozhodnutého stavu 3:0.

„Myslím si, že jsme byli hlavně v první půli lepší. I po změně stran jsme chtěli udržet trend, projevila se na nás ale únava z těžkého pohárového střetnutí. Hráči už nedokázali být tak agresivní a soustředili se na udržení výsledku," přiznal Trpišovský, který našel pro své svěřence pouze slova chvály.

„Všichni naši hráči zahráli dobře. Nedal se najít nikdo, kdo by podal slabší výkon. Pokud chcete vyhrát druholigové utkání, pak potřebujete, aby se tak osm hráčů dotklo svého stropu. Jsem rád, že na škále od jedné do deseti stáli všichni minimálně na šestce," doplnil první muž žižkovské lavičky, jehož mužstvo zajíždí příští sobotu na horkou půdu Sokolova. Uspěje i tentokrát?

Takto viděl duel trenér Varnsdorfu Zdeno Frťala.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 3:0 (3:0)

Branky: 11. Folprecht, 22. Voltr, 40. Folprecht.

Neproměněná penalta: 11. Podrazký.

Žižkov: Holý – Dressler, Podrazký, Bazal (64. Reiter), Opluštil, Folprecht, Marek (70. Hejný), Karafiát (78. Podzimek), Šťastný, Hovorka, Voltr. Trenér Trpišovský.

Varnsdorf: Porcal – Breite, Filip (46. Zieris), Martan, Novotný, Kouřil, Landovský, Daníček, Jurča (64. Rudnytskyy), Tvaroha, Schubert (46. Ďurděvič). Trenér Frťala.

Ostatní výsledky 4. kola: Kolín – Sokolov 1:4 (1:2), Pardubice – Zlín 0:0, Třinec – Opava 2:1 (0:1), Olomouc – Znojmo 0:2 (0:1), Táborsko – Karviná 1:1 (0:0), Vlašim – Frýdek-Místek 0:2 (0:0), Ústí nad Labem – Most 1:3 (1:1).

1. Znojmo 4 3 0 1 9:4 9
2. Opava 4 3 0 1 8:4 9
3. Sokolov 4 2 2 0 9:5 8
4. Karviná 4 2 2 0 6:3 8
5. Zlín 4 2 2 0 5:3 8
6. Žižkov 4 2 1 1 8:5 7
7. Třinec 4 2 1 1 6:6 7
8. Vlašim 4 1 2 1 5:5 5
9. Táborsko 4 0 4 0 4:4 4
10. Pardubice 4 0 4 0 2:2 4
11. Most 4 1 1 2 6:8 4
12. Frýdek-Místek 4 1 1 2 5:7 4
13. Olomouc 4 1 0 3 6:7 3
14. Varnsdorf 4 0 3 1 2:5 3
15. Ústí nad Labem 4 0 1 3 3:7 1
16. Kolín 4 0 0 4 2:11 0

Porcal: Připadal jsem si jako na kolotoči

close Radek Porcal. zoom_in Zdrceně působil po utkání na Žižkově gólman hostí Radek Porcal. Aby také ne. Přestože chytil Viktorii minimálně tři gólové šance včetně penalty, musel lovit tři míče ze své sítě.

Radku, s čím jste přijížděli na Žižkov?
S respektem. Rozhodně ale nijak větším, než obvykle. Problém byl v tom, že jsme to v první půli soupeři hodně ulehčili. To, co jsme předváděli v osobních soubojích… Máme mladý tým, který se hodně obměnil, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Pokud chceme být úspěšní, tak musíme začít od bojovnosti, agresivity v osobních soubojích. Přijde mi, že někteří kluci, co přišli, neví, co je to dospělý fotbal. To, že měli úspěch v Juniorské lize, už teď neznamená nic. Nepochopím, co jsme tu předvedli.

Pojďme k penaltě. Byla?
To se z mého pohledu těžko posuzuje, měl jsem před sebou hráče. Pak jsem viděl už jenom padat soupeře. Nakonec je teď ale jedno, jestli tam byl kontakt nebo ne.

Pokutový kop jste chytil. Jaký na ně máte recept?
Žádný, penalty jsou loterie. Míru Podrazkého znám ještě z doby, kdy hrál za Sokolov. Tehdy jsem mu jednu také chytil. To ji dával na druhou stranu. Říkal jsem si, že se na to třeba pamatuje a zvolil jsem tu druhou.

Váš tým byl chvíli nahoře a po následném rohu dole. Proč?
To je přesně nezkušenost mladých hráčů. Nechají v šestnáctce úplně volné hráče. Míč projde celým vápnem. Je to o nezodpovědnosti.

Dostal jste tři góly a minimálně tři chytil. Jak jste si připadal ve své svatyni?
V první půli jsem si připadal jako na kolotoči. O poločase byla bouřka v kabině, a pak to bylo o něco lepší. Takhle to ale nejde dál. Musíme si to pořádně vyříkat. Nekoukat nalevo ani napravo. Máme tři body po čtyřech kolech, to je strašně málo.

Voltr: Náš tým má ohromnou vnitřní sílu

close Radek Voltr. zoom_in Parádní výkon předvedl proti Varnsdorfu útočník domácích Radek Voltr, který zařídil penaltu a jeden gól sám vstřelil.

Radku, jak moc vám pomohl pohárový postup přes Jihlavu?
Byl pro nás hodně důležitý. Po nepovedeném utkání ve Zlíně jsme si dokázali pozvednout sebevědomí proti ligovému soupeři a předvedli dobrou kombinační hru. Dokázali jsme si, že můžeme porazit úplně každého.

Všechno začalo penaltou. Jak jste situaci viděl?
Čtyřicet metrů od branky jsem převzal balon, naváděl jsem si ho z levé strany doprostředka, přešel přes dva hráče, před sebou měl jen stopera, nešlo nahrávat ani střílet, míč jsem si proto hodil okolo něj a on mě trefil na oba kotníky.

Jak vám bylo ve chvíli, když ji Podrazký neproměnil?
Nebral jsem to jako žádnou tragédie. Dobře vím, že má naše mužstvo ohromnou vnitřní sílu. Pokud by nás měla rozhodit jedna neproměněná penalta, tak by to bylo moc špatné. To jsme potvrdili následně, kdy jsme z rohu dali vedoucí gól.

V čem jste byli lepší?
Hlavně v první půli jsme byli častěji na balonu. Šli jsme do toho s větší agresivitou a chutí po vítězství. Soupeř se vlastně celý poločas rozkoukával. Než se mu to povedlo, už prohrával 0:3.

Zápas měl dva hrdiny, vás a dvougólového střelce Folprechta. Co byste řekl k jeho výkonu?
Především se mi líbil výkon celého týmu. Byli jsme agresivní, bojovali jeden za druhého. Z toho vyplynulo to, že soupeř nevěděl, která bije.

V příštím kole jedete do Sokolova. Těžký soupeř?
Rozhodně. Především musím říci, že ve druhé lize není slabého soupeře. Je to o soubojích, o bojovnosti. Je těžké někoho přehrát. Nám se to dneska podařilo a musíme se pokusit to zopakovat.