Odchovankyně přerovské Bečvy byla z nečekaného výsledku nadšená. „Výsledek hodnotím hodně dobře. S partnerkou jsme neveslovaly ani dva týdny. Teď jsem se přitom vrátila z Ameriky, kde jsem veslovala na nepárových lodích,“ vyprávěla Vařeková.

Česká loď skončila v Amsterodamu třetí v těsném odstupu za novozélandskými sestrami Eversovými. „To byl pro nás velký úspěch, že jsme od nich byly tak blízko. Jsou to olympijské vítězky a několikanásobné mistryně světa,“ upozornila Vařeková.

Na vítěznou čínskou posádku však Vařeková s Antošovou ztratily už více než sedm sekund. „Číňanky hodně překvapily,“ naznačila veslařka Slavie, že se s touto posádkou na stupně vítězů nepočítalo.

Následující olympijské hry však hostí právě Čína, což bylo i v Amsterodamu znát. „Číňané pokročili ve všem a v Amsterodamu vyhráli většinu disciplín. Je to zvláštní,“ podivila se Vařeková nad vznikem nové veslařské velmoci.

Výsledek ze světového poháru ukazuje, že na olympiádě by neměl chybět ani český dvojskif.

„Kvalifikace se jede na konci srpna a postupuje osm nejlepších. Chtěli bychom si účast zajistit už teď. Výsledek z Mnichova nás povzbudil. Navíc víme, že se můžeme zlepšovat,“ je optimistická.

Dodatečná kvalifikace se jede až v příštím roce a olympiádu už si zajistí jen dvě lodě.

Příprava na kvalifikační závod představuje jasnou prioritu. „Teď se uskutečnil přestup z Přerova do pražské Slavie. Já i Jitka Antošová studujeme v Praze vysokou školu a jsme zároveň ve stejné tréninkové skupině se skifařkou Mirkou Knapkovou,“ dodala Vařeková.