V 18.00 odstartuje adidas Běh pro ženy 5 km, od 19.30 Birell Běh na 10 km. „Závodníci si vychutnají Prahu za šera, takže je očaruje tajemnou tváří. Pětikilometrový adidas běh pro ženy je možná spíš zážitek než závod. Birell Běh na 10 kilometrů spojuje běžce všech výkonnostních úrovní a nabízí jedinečnou atmosféru,“ vypráví Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru RunCzech.

Kdo si chce užít sportovní výkon spojený se spektakulárními dojmy, měl by si večer 3. září udělat čas a registrovat se na jeden ze dvou závodů Birell Grand Prix Praha. Ten první je vyhrazen pouze pro něžnější pohlaví. Pětikilometrová trať adidas Běhu pro ženy bude příjemným běžeckým mejdanem, o kterém si účastnice budou s kamarádkami a kolegyněmi ještě dlouho povídat.

Od půl osmé je na programu Birell Grand Prix Praha, desetikilometrový závod pyšnící se oceněním Světové atletiky World Athletics Label Road Race. Pořadatelé už potvrdili účast špičkových keňských vytrvalců a na startu se objeví také kvalitní evropští a čeští atleti.

 „Birell Běh na 10 kilometrů má velmi rychlou trať, takže je oblíbený jak mezi elitními atlety, tak i všemi dalšími běžci. Navíc se koná v krásném prostředí. Noční Prahu prostě všichni milují,“ zve Capalbo všechny zájemce. Ženy se mohou hlásit také na adidas Běh pro ženy 5 km - dvojice. Součástí Birell Běhu na 10 kilometrů je i ČT Týmový běh pro ženy, muže a smíšené týmy. Kromě zmíněných závodů se fanoušci mohou těšit na bohatý doprovodný program. Poslední startovní čísla jsou ještě volná. Podrobnosti najdete na www.runczech.cz.