Do začátku extraligy nemohly nastoupit kvůli špatnému počasí, v minulém týdnu se však hráčky Eagles probudily. Nejprve prohrály s Tempem těsně 1:2, v pátečním televizním utkání to však rivalkám z vrátily. Opět prohrávaly, tentokrát o dva body, stav utkání dokázaly ale otočit, a zvítězily 3:2. V páté směně loňské finalistky snížily a v šesté díky trojmetovému odpalu získala dva body pro svůj tým Lucie Černohlávková. „Bylo to hodně vyrovnané, Tempo je náš velký rival,“ řekla Černohlávková.

Dařilo se softbalistkám Joudrs, které v sobotu ve Svoboda parku přehrály dvakrát SaBaT a v neděli si připsaly dvě cenné výhry proti úřadujícím šampionkám z Ledenic (7:0 a 4:1). Na pálce se dařilo Veronice Klimplové, která zaznamenala 7 úspěšných odpalů. Její kolegyně Julie Coufalová odpálila za víkend dva homeruny a zařídila 8 bodů.

Tabulce však stále vévodí Tempo, které má na kontě sedm vítězství. V neděli přivítalo na svém hřišti ambiciózního nováčka z Trutnova. V obou zápasech dominovala nadhazovačka Martina Bláhová, která v prvním duelu nedovolila ani jeden hit při skóre 5:0.

Softbalová extraliga pokračuje ve čtvrtek, kdy Eagles od 18.30 vyzvou Storms Řepy.