Zejména zrušení letošních mezinárodních turnajů vedlo k domluvení prestižní série Czech Lions. Softbalisté měli v letošním roce obhajovat evropský titul, šampionát se ale kvůli pandemii přesunul. A tak se elita poměřila mezi sebou. Bývalí reprezentanti v čele se zadákem Davidem Mertlem a koučem Tomášem Kusým složili tým Czech Lions. Vytvořili tak kvalitní tým pro dvě utkání s českou reprezentací vedenou Jaroslavem Korčákem.

A hned první zápas byl více než atraktivní. Vždyť se proti sobě postavili nadhazovači Jaroslav Breník a Michal Holobrádek, kteří se zúčastnili loňského mistrovství světa. Aktuální český tým nakonec vyhrál 9:5, také díky homerunu Tomáše Kleina. „Ohlasy jsou jenom pozitivní. Jsme rádi, že kluci věnují svůj vlastní čas a zahráli si s námi tyto zápasy. Je to pro nás skvělá příprava,“ dodal kapitán Klein.

Zdroj: Youtube

Druhé utkání před plnými tribunami bohnického Svoboda parku rozjeli tvrdým útokem „čeští lvi“. Nadhazovač Aleš Jetmar v čele zkušené obrany dovolil pouze dva body a bývalí reprezentanti se předvedli třemi doběhy, soupeři přidali pouze dva. „Myslím, že jsme ukázali i divákům, že jsme ještě slušní hráči a že bychom tu mezinárodní scénu stále mohli hrát,“ prohlásil Patrik Kolkus, který ukončil bohatou reprezentační kariéru v minulém roce na světovém šampionátu v Praze.

Spokojený byl také trenér Jaroslav Korčák: „Jsem rád, že jsme bojovali a že jsme zápasy hrály naplno, stejně jako bývalí reprezentanti. Vlastně to byla naše jediná šance, jak hrát jako tým v letošní sezóně, kde se vše zaměřuje zejména na domácí extraligu.“