Favorité jsou sice známi, nejlépe si stojí v předběžných kursech Mes Ailes s žokejem Michalem Abíkem (3,5:1) a Duplikat s Petrem Foretem (5:1), ale u dvouletých koní nebývá nouze o překvapení. A tak má šanci na úspěch minimálně sedm koní ze třináctičlenného pole. 

Tentokrát - víc než jindy - se budou řešit žokejové. Je totiž možné, že se už v Chuchli bude přepisovat historie domácího jezdeckého šampionátu. Poprvé má reálnou naději vyhrát žena. Žokejka Jiřina Andrésová může ke svým 27 vítězstvím přidat další.

Vede o čtyři výhry před Milanem Zatloukalem a pokud by nevyhrála, potřebuje ji konkurent v počtu triumfů dorovnat. Při remíze totiž rozhoduje větší počet druhých míst a v tomto je na tom Zatloukal lépe. Má k tomu ovšem jen šest příležitostí. Během posledním víkendu startuje třikrát v Praze a třikrát na nedělním závěrečném dostihovém dni sezony v Kolesách.

Když už jsme u žokejů, do Velké Chuchle opět zavítá zajímavá návštěva. V sedle koní se objeví Václav Janáček, který si odskočí do Prahy ze Španělska, kde ho - stejně jako v tuzemsku - zdobí tituly šampiona.

Jen upozorňujeme na brzký začátek pražských dostihů. Sedmidílný program začíná tuto sobotu už ve 12,00.