RC Tatra Smíchov – RC Sparta Praha  34:11 (20:6)
Body: Honner 16, Černý, Jágr, Vacek a Rudolf po 5 – Schneider 6, Křižánek 5

 „Do derby jsme šli lépe připraveni než soupeř, a to jak po psychické, tak fyzické stránce," myslel si kouč Tatry Jan Oswald.

 „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a rychle vedli. Ve druhém poločase nás sice Sparta přehrávala, ale my si výsledek díky dobré hře na míči, minimu technických chyb a kvalitním standardkám pohlídali," pokračoval lodivod, který už spřádal plány na finále.

 „V přípravě nebudeme nic měnit. Sílu Pragy uznáváme. Je nám ale jedno, kdo proti nám stojí. Stále se budeme snažit předvádět svou hru a vnutit ji soupeři. Teď je jen otázkou, jestli nám to vyjde," usmál se Oswald.

To jeho protějšek Jan Michovský jen stěží hledal slova.

 „Tatra byla silnější na balonu, stejně tak i agresivnější, vycházely jí i standardní situace. Díky tomu jsme neměli tolik kvalitních míčů, abychom mohli zaútočit," přiznal trenér, který se o půli semifinálového zápasu i přes vysokou ztrátu nevzdával.

 „O poločase jsme si zanalyzovali chyby. Po něm jsme se celkově zlepšili. Pomohlo nám k tomu i polevení ze strany Tatry. Její hráči pod dojmem dvacetibodového vedení šetřili síly. Vyhráli však naprosto zaslouženě," mínil kormidelník, který byl z konečné čtvrté příčky rozpačitý.

 „Na jednu stranu jsme účastí v semifinále splnili předsezónní cíle, na druhou jsme ale po úspěšném podzimu mysleli výš," dodal Michovský.

RC Praga Praha – RC Dragon Brno 42:12 (27:0)
Body: P. Čížek 17, Forst, Syrový, Backa a J. Čížek po 5 – Stejskal 7, Opravil 5

 „To, že vyhrajeme tak snadno, jsem nečekal, jelikož nás Dragon v posledním zápase na své domácí půdě porazil. Výhoda hřiště byla ale tentokrát na naší straně," uváděl do děje první muž pragovácké lavičky Eduard Krützner.

 „O všem podstatném jsme rozhodli hned v úvodu, kdy se nám podařilo položit dvě pětky. Chytili jsme se a nedali Brňanům šanci. Pokud mluvíme o příčinách výhry, tak ji hledáme v dobré hře v mlýnu. Náš roj pracoval takřka bezchybně," pochválil své svěřence muž, který chce na Pragu vrátit po jedenácti letech titul.

 „Poslední utkání na Tatře jsme vyhráli. Víme, že soupeř hraje výborné, rychlé ragby. My se budeme zase spoléhat na náš roj. V přípravě se pak pokusíme nachystat i nějaký ten signál a tím soupeře překvapit," doplnil lišácky Krützner.