Souboj o interkontinen­tální titul organizace WBA uvidí dnes večer hotel Hilton na Těšnově. Mistr supertěžké kategorie Ondřej Pála se utká s Nizozemcem Harrym Duivenem.

Český boxer je favoritem, neboť je úspěšnější bilance v profiringu, má výrazně vyšší postavení ve světovém žebříčku a je také o tři roky starší.

Galavečer profesionálního boxu v Hiltonu odstartuje v 18 hodin. Souboji Pály s Duivenem bude předcházet osm zápasů včetně rusko-německé exhibice žen.

„Nemám moc rád, když nastupuju až na konci večera, teď to bude kolem desáté hodiny,“ uvedl rodák z Prahy.

Basketbalistky USK čeká klíčový zápas v Evropské lize

U tohoto zápasu nemůže žádný opravdový fanoušek ZVVZ USK Praha chybět! Vysokoškolačky čeká dnes vpodvečer poslední utkání v základní skupině Evropské ligy a půjde v něm opravdu o hodně: o postup do play off z výhodné třetí pozice. Soupeřem je polské družstvp Lotos Gdyně.

Domácí kormidelník Lubor Blažek nemůže počítat se Sandrou LeDréanovou, která je po operaci, a také s Markétou Mokrošovou, jež si v ligovém zápase v Hradci Králové zlomila prst. Zato Lindsay Whalenová po týdenní nemoci trénuje.

„Protože je náš kádr momentálně hodně zúžený, musíme vycházet z kvalitní obrany. Přestřílet Gdyni, to nepůjde,“ ví dopředu Blažek.

Chce to nejen výhru, ale také nejméně o 15 bodů

A postupová matematika?! „Jelikož chorvatský Šibenik minule prohrál v prodloužení s Gdyní, vypadá to tak, že v případě našeho vítězství aspoň o patnáct bodů postoupíme ze třetího místa a v případě vítězství o méně bodů postoupíme ze čtvrtého místa. V případě, že s Gdyní prohrajeme a zápas mezi Jekatěrinburkem a Hinautem dopadne tak, jak dopadnout má, tedy že vyhraje Jekatěrinburk, postoupíme ze čtvrtého místa.“

„Důležitost středečního zápasu je obrovská,“ dodal Blažek. Začátek je v 18 hodin.

Házenkáři Dukly hostí v extralize tým Lovosic

Do pěti dnů je rozloženo 17. kolo nejvyšší soutěže házenkářů. Otevře ho dnešní duel Dukly s Lovosicemi. Severočeši prodělávají herní krizi a to je umocňuje pozici Dukly coby favorita. Lovosice trápí zranění a opět se prodloužila série zápasů, ve kterých některý z jejich hráčů viděl přímou červenou kartu.

Dukle bude chybět zraněný Daniel Čurda, ale i bez tohoto hráče by měli Pražané dodminovat na palubovce haly Podvinný mlýn ve Vvysočanech.

Dukla je v tabulce třetí, Lovosice páté, mají ale o devět bodů méně a ještě o zápas víc. V prvním vzájemném klání koncem září vyhrály doma Lovosice 30:27.

Hvězdy aerobiku se dnes hodí do gala

TOP hvězdy aerobiku a tanečního sportu 2008: pod tímto názvem se dnes uskuteční v TOP hotelu Praha galavečer aerobiku a tanečního sportu.

Český svaz aerobiku připravil výjimečný projekt – galavečer plný špičkových vystoupení aerobiku a tanečního sportu. Akce je novinkou, neboť doposud Český svaz aerobiku organizoval pouze akce soutěžního typu. Za významné podpory TOP hotelu Praha, který poskytl zázemí pro uspořádání akce, uvidí diváci neopakovatelnou show, skvělou přehlídku mistrů sportovního aerobiku, fitness týmů a tanečního sportu.

V programu galavečera se představí úspěšní reprezentanti těchto sportů, závodníci juniorských kolektivů, nebudou chybět mistři světa minulých let a mistři světa z letošního MS, které proběhlo začátkem prosince v Moskvě.

Velkým překvapením pro diváky bude určitě vystoupení mistryně světa ve sportovním aerobiku z roku 1997 Olgy Šípkové, která se po skoro deseti letech „vrátí“ na aerobikovou plochu. Vystoupí také bývalí trojnásobní mistři světa Vladimír Valouch, David Holzer a Jakub Strakoš, který je nyní reprezentačním trenérem.

Hokejisté odlétají do švédského Malmö

Krátce před polednem odletí do švédského Malmö čeští hokejoví reprezentanti, které čeká od čtvrtka do neděle právě v Malmö a poté v Moskvě turnaj Channel One Cup, druhý díl série Euro Hockey Tour.

„Nejsou tedy jen dva původně nominovaní hráči; Michal Barinka a Petr Kadlec,“ rekapituloval šéftrenér Vladimír Růžička.

Tomáš Klement, Denis Postler

Kam dnes za sportem v Praze?

STŘEDA 17. prosince

AEROBIK 19.00 Galavečer Top hvězdy aerobiku a tanečního sportu, moderují Olga Šípková a Vlastimil Korec (Top Hotel Praha, Blažimská 1781/4, Praha 4-Chodov).

BASKETBAL Evropská liga žen, 10. kolo skupiny C: 18.00 USK Praha – Lotos Gdyně/Pol. (hala na Folimance, Praha 2).

BOX 18.00 Galavečer profesionálního boxu v čele s Ondřejem Pálou (Hotel Hilton, Pobřežní 1, Praha 8-Těšnov).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, a 15.00 až 16.30, 20.00 až 21.30. ZS Bronzová, Praha 13-Lužiny: 14.30 až 16.30, 17.00 až 19.00.

HÁZENÁ Extraliga mužů: 17.00 Dukla – Lovosice (hala Podvinný mlýn, Kovanecká ul., Vysočany).

HOKEJ 10.00 Trénink českého reprezentačního týmu (ZS v Edenu, Vršovice), 13.00 až 14.00 Autogramiáda hráčů Slavie Davida Hrušky s Jiřím Drtinou (prodejna O2 v obchodním centru Arkády Pankrác, Praha 4).

TENIS Halové mistrovství ČR žen: 10.00 dvouhra – 2. kolo, 14.00 čtyřhra – čtvrtfinále (Club Hotel Praha v Průhonicích).

(klt, dp)