Jan Roll, trenér z klubu Squash Stará Praha.Jan Roll, trenér z klubu Squash Stará Praha.Zdroj: Irena VanišováPodívat se na zajímavé zápasy, zúčastnit se Turbokempu a následně získané dovednosti využít na sobotním turnaji kategorie D. Atraktivní a hlavně aktivní program čeká na diváky a případné amatérské hráče na prvním ročníku Flix City of Prague Open.

„Chtěli jsme to pojmout jako oslavu našeho klubu a zapojit do ní také další hráče. Zorganizovat takovou událost jsme se rozhodli v říjnu a za tak krátkou dobu ve spolupráci s naším hlavním partnerem jsme museli zařizovat mnoho věcí. Vše se povedlo a jsme z toho nadšení. Poděkování patří společnosti Flixbus a Squashcentru Haštal,“ dodal Roll, kterému pomáhá s organizací anglický hráč Robert Downer. „Právě z jeho hlavy vznikl tento nápad zde pořádat PSA turnaj. A rádi bychom zde zorganizovali také turnaj vyšší kategorie v budoucnu.“

Jakub Solnický a Daniel Mekbib.
Boj o historický výsledek! squashisté odletí na Nový Zéland na šampionát týmů

Prvním nasazeným je Ondřej Vorlíček, který dlouhodobě patří do české squashové špičky. Druhým nasazeným je pak Angličan Downer, třetím Jose Gallegos z Chile. Na turnaji se dále ukáže David Zeman, Adam Sinkule, Karim Aquib z Kanady nebo Walter Herold Veedla z Estonska.

V pátek začínají první kola PSA turnaje už v 10 hodin, čtvrtfinále se hrají od 20:00. Semifinále profesionálního turnaje je naplánované na 12:00 a finále potom od 18:00. Zápasy budou streamované na youtube kanálu Czechsquash.

Anna Serme.
Squash míří na olympiádu. Pozadu nechce zůstat ani maminka Serme