Podstatnější bylo, že Lvům přinesla štěstí a díky třem bodům se usadili v elitní top 4 nejvyšší soutěže. „Utkání jsem si užila. Byla to pro mě nová zkušenost s novým sportem na tak vysoké úrovni. Volejbal v podání kluků vypadá snadně. Jsem nadšená,“ sdělila kladivářka. Podle Moníkových slov se poté pídila, jestli by mohla dorazit i příště. „Samozřejmě jsem ji pozval. V naší hale je vítaný každý fanoušek,“ zdůraznil reprezentant. Ono příště nastane již v sobotu, kdy Lvi v Unyp areně přivítají od 18 hodin Ústí nad Labem.
 
Milane, už jste byl někdy vyhlášený MVP zápasu?
Ano, třikrát. Z toho dvakrát ještě jako smečař. Na liberu jde o moji premiéru. Samozřejmě jsem rád, že jsem pomohl týmu. To je pro mě nejdůležitější.
 
Věřil jste, že je aplikace SmartVolley natolik inovativní, aby vyhrálo libero?
Upřímně ne. Ale já na ty ceny zas tak moc nejsem. Podstatné je, že se náš tým pomalu rozjíždí. Play-off se blíží, tři body z tohoto utkání nás zase trochu uklidní. Doufám, že udržíme kvalitu do konce základní části, a pak to ještě více rozjedeme.
 
Znamená to, že výsledková krize, která vás trápila na sklonku roku, už je zažehnaná?
Doufám, že ano. Předvádíme teď kvalitní výkony se silnými mužstvy. Volejbal hraji už dlouho a vím, že v každé sezoně nějaká krize přijde. Důležité je nepodlehnout jí.
 
Co bylo v tomto období nejtěžší?
Bylo nutné pořád věřit a trénovat na sto dvacet procent. A nepochybovat, že to, co předvádíme na tréninku, se projeví i v zápasech.

Lvi Praha – Aero Odolena Voda 3:0 (26:24, 25:19, 25:19)
Lvi: Janouch, Kriško, Todua, Mihajlović, Smith, Nedeljković, libero Moník. Střídali: Vodička, Pliasetskyi, Toman. Trenér Pomr. Aero: Svoboda, Carmody, Hladík, Shchadilov, Horák, Démar, libero Hadrava. Střídali: Saada, Jachnicki, Ribom, Chancy, Chevalier. Trenér Kop.
 

Jaké činnosti byly rozhodující v duelu s Aerem?
Náš servis. Matej Mihajlović a plachtaři předváděli skvělé výkony. Soupeře jsme zatlačili od sítě a následná obrana fungovala. To, co jsme chtěli hrát, se dařilo. Jen jsme trochu polevili v koncovkách setů, ale to se při výrazném vedení stává. Jsem rád, že nešlo o větší série a vývoj utkání jsme si pohlídali.
 
Během tří týdnů odehrajete sedm duelů. Jak moc jste unavený?
Bezprostředně po vyhraném zápase se cítím dobře. Po nich tělo bolí méně. Jinak únavu vnímám. Naštěstí můžeme chodit do kliniky Endala. Tam nás ze všeho dostanou.
 
Co je třeba nyní udělat, abyste se na sobotní klání opět dobře připravili?
Poslední týdny trénujeme vážně dobře. Všechno má potřebnou kvalitu. Takže je nutné v tom pokračovat a na Ústí jít sebevědomě. Hrajeme doma, diváci nás poženou. Recept bude stejný: servis a následná obrana. Alfa a omega volejbalu.
 
V čem je záludnost střetnutí s Ústím?
Ústí je těžký soupeř. Doma je sice o něco silnější, ale člověk nikdy neví. Jsme favorit, oni nemají, co ztratit. Bude to boj. Musíme hlavně ustát jejich servis, pak to budeme mít jednodušší.
 
Jste rodák z Ústí. Neměl jste si ocenění pro nejužitečnějšího hráče schovat až na sobotu?
Na tom mi nesejde. Samozřejmě je příjemné získat cenu, ale nejdůležitější jsou výhra a tři body.