V Tipsport Gomba handicapu na 1200 metrů se utká deset koní a favoritem je Hidden Colony s žokejem Adamem Florianem. Druhý vrchol - Velká dubnová cena na 1800 metrů - je opravdu nabita zvučnými jmény a ani pamětníci si nevzpomenou, kdy byla takto kvalitní.

Obhájí prvenství derbyvítězka Abha?

Na startu bude i vítězka loňského derby Abha s žokejem Tomášem Lukáškem, který přijede z Kataru a je také mírnou favoritkou. Navíc už letos startovala v Saúdské Arábii, kde obsadila osmé místo. Kvalitních soupeřů má opravdu hodně, například loňského mílaře roku Ingnacius Reilly, kterého povede Petr Foret, nebo Rex Of Thundera (žokej Michal Demo), mimo jiné vítěze Zlatého poháru atd.

Pro překvapení je tu Charpentier, s ryze pražskou „posádkou“. Svěřenec nejstaršího chuchelského trenéra třiaosmdesátiletého Jaroslava Drlíka bude mít v sedle žokeje Jiřího Chaloupku, který na pražském závodišti také trénuje.

„Bude to opravdu kvalitní dostih s velkým i favority, ale i tak se myslím, že naše pozice není úplně nejhorší. Pokusíme se překvapit, jsou to první dostihy a rozhoduje i aktuální ‚pozimní forma‘, řekl žokej Jiří Chaloupka.

Lákadlem Prague Champions Day

A na závěr jedna příjmená zpráva. V září se bude konat Champions Day s vrcholem - dostihem Leram Million. Jeho původní dotace 600 000 korun je proti loňsku více než dvojnásobná.

„Prague Champions Day je nový projekt a nabídne hned pětici dostihů nejvyšší kategorie. Samotný Leram Million se do termínové listiny vloni vrátil po roční odmlce. Letos nabídne sedmimístnou dotaci, navíc mu odpadla konkurence termínově i propozičně podobného dostihu v Drážďanech, tak věříme, že naše špičkové sprintery a mílaře prověří také kvalitní konkurence z ciziny,“ řekl k tomu dostihový manažer Chuchle Areny Jiří Zlámaný.

„Pro zahraniční týmy by účast měla být lákavá, dotace všech osmi dostihů Prague Champions Day přesahuje tři a čtvrt miliónu korun a jedná se o náš nejbohatší rovinový den,“ dodal.