HC Dukla Praha – OKD Karviná 25:20 (12:12)Dukla: Petržala, Rangl – Šimůnek, Sviták 4, Kývala, Březina, Kotrč 6, Reichl 3, Mubenzem 3, Chmelík, Syřínek 1, Hlavatý, Bělohlav, Brabec 2, Kastner 3, Šůstek 3. Trenér Jan Josef.
Karviná: Lefan, Schams – Skobič, Monczka 4, Veřmiřovský 5/2, Seriš, Bugarčič, Freiberg, S. Mlotek 2, Jan Užek 1, Gelnar, T. Mlotek 1, Frančík 2, Jiří Užek 2, Paululík 3/1. Trenér Jaroslav Hudeček.
Vyloučení: 4–5. Sedmičky: 0–5/3. Diváci: 250. Rozhodčí: Opava, Válek.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Karviná má výborný tým, ve kterém jsou vhodně promícháni zkušení a mladí kluci," uváděl do děje kouč Dukly Jan Josef, kterému se zamlouvala především defenzivní činnost celku.

„Za výbornou obranu musím pochválit všechny kluky, vyzdvihnout pak Tomáše Petržalu, jehož zákroky značí super extratřídu," těšilo lodivoda. Horší už to bylo se zakončením.

„Jde o úvod sezony. Kluci ještě nemají jistotu při střelbě. Musíme také ocenit kvalitu gólmana Karviné, který není žádný nováček, naše hráče zná, počká si na ně, nabídne jim stranu a branku poté zavře," dodal Josef ke střetnutí, které rozhodly především dva momenty. Brejk Jana Užeka z 34. minuty, po kterém Karviná mohla vést 15:12, ale nestalo se a následné oslabení Dukly, jež Pražané vyhráli 3:0. Pak už byli psychicky nahoře.

Petržala si pochvaloval nasazení i změnu systému

TOMÁŠ PETRŽALA.Mimořádně skromně působil po utkání s Karvinou hrdina večera Tomáš Petržala. Ať ale 'svaloval' své zásluhy na koho chtěl, jedno je jisté, chytal z padesátiprocentní úspěšností.

Chytalo se Tomáši Petržalovi za novou obranou lépe než loni?
Příchod Honzy Brabce pomohl, ostatní skvěle dirigoval. Po čtyřech letech jsme také změnili obranný systém z 1-5 na 0-6. Pro mě je proto snadnější dostat se do zápasu, jelikož mám na úvod několik zákroků za zformovanou obranou. Upřímně mám tento systém radši, chápu ale, že pokud máte v týmu hráče typu Sviták nebo Kotrč, hrajete agresivnější obranu.

Jak jste se těšil na kanonýra Karviné Lubomíra Veřmiřovského, který zkraje duelu vyhrával vaše vzájemné souboje?
Jde o hráče, kterého uznávám. Sice jsme spolu v posledním kole měli slovní potyčku, hned jsme si vše ale vyříkali. Jde o výborného hráče, který skvěle řeší situace, umí se při střelbě podívat na gólmana, což u nás není zrovna obvyklé. Díky tomu si nemůžu říci, kam rád hází. V úvodu přesně tuto schopnost dokázal prodat.

První poločas skončil nerozhodně. Oprávněný stav?
V podstatě ano, i když jsme si vytvářeli o něco vyloženější šance, výborný výkon ale podal Kuba Lefan. Karviná nicméně bojovala. Napadlo mě, ještěže neudržela Radima Chudobu, takto se na pravé straně trochu hledala. Jejich sestava si ale jistě sedne a budou velmi silní.

Na začátku druhé půle jste zlikvidoval brejk Jan Užeka. Podstatný zákrok?
Ano, šlo o zákrok, kvůli kterému podstupujete přípravu. Ohromně mě nakopl, pořád jsme ale prohrávali o dvě branky. Bylo třeba hlavně najít recept na Kubu Lefana.

Co způsobilo vyhrané oslabení v poměru 3:0?
Teď už jsme našli rozhodující okamžik. Výborně odježděné oslabení, vpředu skvěle dohrané naší chytrostí. Nesmíme zapomenout ani na Kubu Svitáka, který rozdával přesné nahrávky.

V čem byla Dukla lepší?
Výhru chtělo v našem týmu více kluků. Všiml jsem si třeba, že křičel křídelník Karviné Paululík na svou spojku, aby šla do souboje naplno a jí se do střetu vůbec nechtělo. My jsme nic podobného neřešili, všichni měli stoprocentní nasazení. Nyní zbývá vyladit technickou stránku a koncovku, sžít se s míčem.