Jedinou českou juniorkou na šampionátu byla Anna Marie Polnická (-52kg, USK Praha). Ta patří ve své váhové kategorii mezi evropskou špičku, bohužel v poslední době ale bojuje spíše s vleklým zranění dolní končetiny, a tak bylo úspěchem, že vůbec na šampionát odjela. Po prvním volném kole nastoupila do druhého proti ázerbajdžánské závodnici Bayramova Ulviyye. Obě bodovaly na wazari, Anička však v poslední vteřině utkání přidala druhé a postoupila tak do čtvrtfinále. K němu nastoupila proti maďarské závodnici Gyertyas Roze, která v polovině utkání ,,vystřihla“ ukázkovou uchimatu a ukončila tak tažení Aničky na šampionátu s výsledkem 7. místa.

Dalším ,,želízkem“ v ohni byl Daniel Pochop (-73kg, USK Praha), který měl rovněž výhodu volného prvního kola. Následovala výhra nad estonským reprezentantem Trilljarv Matheasem a souboj ve třetím kole nad Maďarem Adorjani Gergelym. Bohužel, ,,maďarské prokletí“ na tomto šampionátu bylo tímto vyřazením Dana zkompletováno – 9. místo.

Posledním zástupcem pražské judistické scény byl David Dudy (-100kg, Judo Academy). Jeho sokem se stal Němec Udsilauri George. David se rval jak o život, utkání dospělo až do golden score, kde ve druhé minutě německý závodník ukázkovým kontra chvatem utkání ukončil na ippon.

Pro české judo se bezpochyby stalo největším úspěchem na šampionátu bronzová medaile Adama Kopeckého (-73kg, Judo TJ Auto Škoda Mladá Boleslav), který senzačně navázal na svoji medailovou sbírku z dorostenecké kategorie, kde je světovým i evropským šampionátem.

Letošního MEJ se zúčastnilo 43 států, které vyslaly dohromady 351 závodníků (210 chlapců a 141 dívek) a ani zástupci pražské judistické scény se na tomto z jednom vrcholu sezóny neztratili. Velmi pozitivní zpráva před blížícím se MSJ.