Udělali další významný posun k jejich snu, tedy zahrát si v příštím roce na olympijských hrách ve Francii. Tam postupuje šestnáct nejlepších párů a po tomto turnaji se v redukovaném žebříčku posunou na 14. nebo 15. postupové místo. „Cíl jsme si vytyčili s pokorou, ale momentálně nejsme od něj zas tak daleko. Toto vítězství ve Finsku nám zajistí velkou porci bodů,“ prohlásil Mendrek po výhře nad 52. deblovým párem na světě.

Čeští badmintonisté na turnaji porazili ještě Němce Bjarne Geisse a Jana Colina Voelkera, v semifinále narazí na legendy Mohammada Ahsanova a Hendru Setiawanovi z Indonésie. „Vlastně nemáme co říct. Upřímně, podle nás to je jeden z nejlepších výsledků v historii českého badmintonu. Čtvrtfinále na Super Series 500 je něco neskutečného. Nyní se ty pocity snažíme vstřebat, protože tohle se už nejspíš nemusí opakovat,“ tvrdil Mendrek, který začal s Ondrou Králem hrát debla po úspěšné kariéře v singlu.

close Čeští badmintonisté Adam Mendrek s Ondřejem Králem. info Zdroj: Badmintonphoto zoom_in Čeští badmintonisté Adam Mendrek s Ondřejem Králem.

„Už nyní jsme si do světového rankingu připsali 5000 bodů, což je náš největší příděl bodů v historii. Těšíme se, že budeme reprezentovat český badmintonu ve čtvrtfinále na takhle vysoko hodnoceném turnaji,“ dodal Mendrek, který se představí v příštím týdnu na turnaji v Praze Yonex Czech Open 2023. Tam také bude hrát Jan Louda, který rovněž skvěle rozehrál olympijskou kvalifikaci.