Když 39 vteřin před koncem hrací doby skórovala Sandra Le Dréanová, basketbalistky USK zalil triumfální pocit. Francouzská pivotka v dresu Pražanek zvýšila na rozdíl šesti bodů a hala na Folimance aplaudovala premiérovému vítězství v Evropské lize. Anebyla to výhra ledajaká. Pražanky zdolaly nejúspěšnější celek v historii soutěže, Bourges Basket.

Právě Le Dréanovou označil trenér Lubor Blažek za hvězdu zápasu: „Byla vůdcem týmu, špičkově zahrála v útoku i obraně.“ Autorka šestnácti bodů nastupovala proti svým krajankám. „Je to zvláštní pocit, zpočátku jsem se cítila nervózně,“ přiznala. „Důležité je, že jsme uspěly, je to pro nás motivující vítězství, které nás posune o krok dál.“

Konečný výsledek 60:51 upracovaly hráčky USK i přes tříbodové manko po poločase. „Soupeřky nám v závěru pomohly tím, že hodně chybovaly,“ všimla si kapitánka domácích Markéta Mokrošová. Po dvou kolech Evropské ligy se USK zařadil na páté místo své skupiny. Další zápas sehrají svěřenkyně kouče Blažka ve středu v Krakově.