Hned od začátku ukázali Pražané, že chtějí oplatit soupeři nečekanou předvánoční porážku. Po pěti minutách vedli o jedenáct a donutili tak domácí k oddechovému času. Hráli sebevědomě, rychle si přihrávali na volné pozice a nekompromisně trestali jakoukoliv chybu Jindřichova Hradce.

Domácí se hledali především v obraně. V útoku je ale drželo duo Tomanec – Vošlajer ve hře.

Poločasový stav 41:49 naznačoval, že bude i po změně stran k vidění otevřený zápas. To ovšem vyvrátili střelci Pražanů Mareš, Votroubek a Šotnar, kteří zaznamenali v těsném sledu tři trojky. Ty otupily odpor Hradečanů.

A tak se mohl kouč USK Kenneth Scalabroni radovat.

„Výhra je pro nás mimořádně důležitá, jelikož je skupina A2 hodně vyrovnaná. Každý úspěch mimo domácí palubovku má cenu zlata," usmíval se trenér, jenž si výkon svých svěřenců pochvaloval.

„Hráli jsme kolektivně, vybírali si dobré střelecké pozice a ty proměňovali. Pokud dáváte, je to vždycky jednoduché," doplnil známou pravdu.

Lions Jindřichův Hradec – USK Praha 90:109 (17:26, 41:49, 66:85)

Jindřichův Hradec: Tomanec 22, Venta 18, Vošlajer 17, Dygrýn 10, Pavlík 10, Kraus 8, Zachrla 3, Novák 2, Čech, Eisman, Fröhde, Melski. Trenér Forejt.

USK: Votroubek 26, Cvek 25, Meno 20, Mareš 17, Šotnar 14, Vocetka 5, Slavík 2, Fait, Feštr, Kašpar, Petrák, Stariat. Trenér Scalabroni.