Už první čtvrtina, kterou domácí vyhrály o šestnáct bodů, naznačila, kdo bude na palubovce dominovat. V těch dalších, přestože trenér Lubor Blažek točil sestavou, náskok utěšeně narůstal. Až se cifra skóre zastavila na propastných 103:51.

ZVVZ USK Praha – Valosun Brno 103:51 (28:12,54:22,81:30)

USK: Milton, F. Eldebrink 8, Bartoňová 4, Burgrová 14, Zrůstová 18, Nečásková 14, Elhotová 11, Montaňana 13, Kulichová 12, E. Eldebrink 2, Vítečková 7, Penicheiro. Trenér Blažek.

„Šlo o dobré utkání. Je potřeba si uvědomit, jak jsou družstva složená. U někoho víte, že skočí do výšky metr osmdesát a je to jeho maximum. Naše holky dnes skáčou o deset centimetrů výš. Proto se domnívám, že je třeba hře brněnského družstva zatleskat, jelikož zde podalo bojovný výkon a ukázalo, že má před sebou velkou perspektivu,“ začal své hodnocení kouč USK Lubor Blažek.

„Na našich holkách bylo znát, že je jejich psychika ještě trochu ve Valencii. Jsem proto rád, že byly chvíle, kdy se družstvo na zápas koncentrovalo a zahrálo tak, jak mělo. Samozřejmě jsme neudrželi koncentraci celých čtyřicet minut,“ pokračoval.

„V době výpadků nás ale podržely jednotlivkyně, a to především Míša Zrůstová. Potěšila mě i zkouška Patricie Penicheiro. Jejím zařazením jsme si mohli hru nabourat, ale ona svůj vstup zvládla,“ chválil.

„Motivovat holky zpět do ŽBL je těžké. Kdybych ale použil srovnání. Nechceme mít na USK pokojového psa, ale takového, který jde do lesa na honitbu. Toho už motivovat nemusíte. Zápas co zápas musí být hraný naplno a s maximálním nasazením,“ nabádal náročný trenér.

„Duel s Valosunem nám odhalil řadu chyb v obraně, na které se budeme muset zaměřit v pondělním tréninku. Hráčky si musí uvědomit, že má situace vždy více řešení a nespoléhat na to, že budou soupeřky hrát tak, jak si přejí,“ dodal Blažek.

David NEJEDLÝ