Pro dvanáctibodovou porážku si dojeli do Svitav hráči USK. Tamní Tuři si tak s velikou pravděpodobností vybojovali konečné 11. místo, díky kterému by se vyhnuli baráži. A to zcela zaslouženě. Vždyť se v zápase už po pěti minutách ujali vedení 14:4. Pomohli jim k tomu ale Pražané, kteří hned v úvodu vyrobili čtyři do očí bijící ztráty.

Druhá čtvrtina patřila naopak chlapcům z USK, kteří převzali iniciativu i vedení, jež si udržovali po většinu části. Přesto šli do kabiny o něco spokojenější domácí 41:40.

Vyrovnaný duel pokračoval a drama vrcholilo. Pět minut před koncem bylo skóre vyrovnané. Pak ale jakoby hosté přestali bránit. Svitavané od té doby minuli jen jednu střelu z pole. Závěr tak patřil přesným trojkám Miloše a Deloache.

Při pohledu na statistiky nejvíce vyčnívá poměr ztrát, na něž USK „vyhrálo" 21:8. Vniveč tak vyšlo jedenáct úspěšných trojek.

 „Na utkání se projevilo, že nám už prakticky o nic nešlo, a naopak Svitavy hrály o záchranu. Přesto jsme do něj šli s cílem vyhrát," uváděl do děje kouč USK Praha Kenneth  Scalabroni.

 „To bychom ale nesměli začít hloupými ztrátami a chybnou komunikací v obraně, ve které jsme si dali nějakých šestnáct bodů vlastně sami. Přesto všechno jsme byli stále ve hře," pokračoval.

 „Po změně stran jsme mohli utkání zlomit a dotáhnout ho do vítězného konce. To se ale bohužel nepodařilo," dodala zklamaný Scalabroni.

Tuři Svitavy – USK Praha 90:82 (20:18, 41:40, 63:60)
Tuři: Mróz 27, Deloach 17, Moravec 17, Macela 12, Miloš 9, Harčár 8, Andres, Jelínek, Sedlák, Sýkora, Šindelář, Teplý. Trenér Růžička.
USK: Meno 18, Cvek 13, Šotnar 12, Slavík 11, Vocetka 11, Votroubek 8, Mareš 6, Fait 3, Petrák, Stariat. Trenér Scalabroni.