Tím se stala BK Opava, se kterou se Pražané utkají už v sobotu 6. dubna od 17.30 hodin v hale na Folimance. Vítěz série hrané na dva vítězné duely si v play-off zahraje s Nymburkem.

Pojďme se ale vrátit ke střetnutí s chomutovskými Levharty, které USK vyhrálo 86:74.

 „Konečně, to je to nejvýstižnější slovo, které mohu použít," vzpomněl kouč Kenneth Scalabroni tři těsné porážky, které pražští basketbalisté utrpěli v zápasech s Chomutovem v letošní sezoně.

„Napočtvrté jsme ale měli utkání pod kontrolou a nedovolili, aby proti nám soupeři dominovali. A to i přesto, že jsme nehráli fantasticky, ale jen solidně," pokračoval uznávaný lodivod, pak se jal hodnocení základní části.

 „Na svém kontě máme sedmnáct výher, což je více, než loni. Na druhou stranu se ale musíme do play-off ještě kvalifikovat. Tím pádem nás čekají ještě minimálně dva těžké zápasy. V tom prvním přivítáme Opavu a já doufám, že budeme připraveni," dodal odhodlaně zjevně dobře naladěný Scalabroni.

Pak si vzal slovo trenér Levhartů Chomutov Tomáš Eisner.

„Gratuluji domácím k vítězství. Oba soupeři se dobře znají a už se neměli čím překvapit. My jsme dnes překvapili snad jen sami sebe, a to nízkou úspěšností střelby, která o všem rozhodla," mínil.

USK Praha – Levharti Chomutov 86:74 (21:14, 42:33, 65:53)

USK: Cvek 16, Meno 14, Mareš 13, Votroubek 13, Šotnar 12, Slavík 8, Vocetka 8, Stariat 2, Fait, Feštr, Petrák. Trenér Scalabroni.

Levharti: Fields 22, Allen 14, Bosák 13, Pecka 9, Hanzlík 5, Glover 4, Honomichl 3, Štěpánek 2, Žampach 2, Halada, Hartman. Trenér Eisner.