Severočeši se do domácích pustili bez okolků a v šesté minutě vedli 15:6. Jenomže posléze nedali sedm minut koš, a tak se USK vzpamatovalo a dorovnalo krok.

Ve druhé čtvrtině si Pražané vybudovali až devítibodový náskok. Z něho ale Sluneta, vedená skvěle hrajícím střelcem Horákem, ukrojila do poločasu šest článků.

Pokus o bodové odpoutání proběhl i ve třetí části. Ve dvacáté páté minutě vedli domácí 47:39. Soupeř ale zabral, a tak v úvodu závěrečného dějství obracel Hejl trojkou na 52:53.

To bylo ovšem ze strany Ústečanů vše. Poslední čtvrtině kralovala družina trenéra Kennetha Scalabroniho, jež ji vyhrála 15:6.

 „Šlo o obtížný zápas, ve kterém jsme pomalu začali a nemohli se dlouho prosadit. Hlavy jsme ale nechali nahoře a vrátili se do utkání. Ukázalo se, že pokud hrajeme proti fyzičtějším soupeřům, není to pro nás jednoduché," hodnotil duel kouč Pražanů.

Ani jeho ústecký kolega Roman Bednář nesmutnil.

 „Hrálo se výborné střetnutí, ve kterém jsme bojovali stejně poctivě jako domácí hráči. Bylo vidět, že oba týmy chtěly strašně moc vyhrát, proto se prezentovaly rychlým a tvrdým basketbalem," vysvětloval kormidelník.

 „Mrzí mě, že jsme tu prohráli, protože jsme byli výhře zase o kus blíž, než v minulých kolech. Udělali jsme ale několik zbytečných technických chyb, krátkodobě ztratili koncentraci, což rozhodlo," dodal Bednář.

USK Praha – Sluneta Ústí nad Labem 67:56 (15:15, 36:33, 52:50)

USK Praha: Meno 20, Vocetka 18, Votroubek 10, Mareš 7, Slavík 6, Feštr 2, Stariat 2, Šotnar 2, Fait, Hartman. Trenér Scalabroni.