Pražanky od druhé čtvrtiny znatelně ztrácely a nakonec odešly poraženy rozdílem patnácti bodů.

USK Praha – Jekatěrinburg 59:74

Svou premiéru v dresu USK, pokud jde o Evropskou ligu, absolvovala portugalská rozehrávačka Ticha Penicheiro, trenérům Blažkovi s Benešem naopak chyběla zraněná podkošová opora DeLisha Milton-Jones. A chyběla citelně.

„Scházela nám nejen do rotace, ale i k tomu, aby na sebe svojí hrou vázala obranu a my měli ještě lepší střelecké pozice,“ uvedl hlavní kouč Lubor Blažek.

Jeho tým začal velmi solidně. Po osmi minutách vedl 13:12, jenže pak přišlo až příliš dlouhé střelecké trápení.

V následujících 10,5 minutách přidali české šampiónky na své konto pouhopouhé čtyři bodíky, zatímco Jekatěrinburg hned sedmnáct, z čehož rezultovalo poločasové dvanáctibodové manko domácího výběru.
„Myslím, že druhá čtvrtina rozhodla,“ označil Lubor Blažek klíčovou pasáž zápasu.

„My jsme byli zbytečně nervózní. Nebyli jsme se schopni prosadit ve hře 5 na 5,“ dodal kouč.

Hned od začátku druhé poloviny utkání navyšoval hostující celek své vedení, které se dostalo až na pětadvacetibodový rozdíl.

Vysokoškolačky si dojem z utkání v závěru trochu vylepšily, když odmítly možný debakl a bodový deficit přece jen stáhly. Nic to ale nezměnilo na tom, že ruský gigant vyhrál i sedmý vzájemný zápas.

„Spokojený však být nemohu, protože jsme prohráli. Je ovšem potřeba si přiznat, že nás Jekatěrinburg přehrál,“ doplnil trenér Pražanek.
Vysokoškolačky mají nyní bilanci dvou výher a tří porážek.

Nejvíce bodů: Montaňanová 24, F. Eldebrinková 16, Vítečková 11 - Grudaová 15, Parkerová, Pondexterová a Artěšinová 11. Fauly: 18:15. Pět chyb: 34. Kulichová, 37. Burgrová (obě USK). Trestné hody: 11/8 - 15/13. Trojky: 5:5. Diváci: 1000.