Bez Lindsay Whalenové, která zastupuje výběr světa v euroligovém All star game, bez Sandry Le Dréanové, která dlouhodobě okupuje marodku a s Janell Burseovou, která kvůli nemoci zase proležela celý víkend, se basketbalistky USK prostřílely k prvnímu vítězství v nadstavbové části ligy.

Karlovy Vary na Folimance porazily 91:56.

Bez nasazení

„Pravda je, že jsme hráli v sestavě, ve které často do zápasů nenastupujeme,“ omlouval množství nepřesností trenér vysokoškolaček Lubor Blažek. „Přesto by mělo být vidět, že tým hraje naplno. Já jsem viděl chyby a navíc ještě to, že jsme nehráli s chutí!“

Tým po sobotní jasné prohře v Brně nastoupil do utkání v příliš velkém klidu. „A s tím, že si spíš přišel zahrát bez emocí. A to nebylo dobré,“ zlobil se Blažek. „Chyby v obraně začínají u toho, že družstvo do hry nejde naplno, situace jedna na jedna byly úplně otřesné. Holky neměly vnitřní motivaci, jakou by bylo potřeba na utkání ve skupině A1 mít. Takže nejsem s vývojem zápasu spokojený!“

Nejlepší střelkyní vítězek byla stejně jako v minulém duelu v Brně s patnácti body Kateřina Elhotová.

Trocal ŽBL, 23. kolo

ZVVZ USK Praha – BK Lokomotiva Karlovy Vary 91:56 (23:14, 42:30, 70:44).

Nejvíce bodů: Elhotová 15, Godinová 14, Mokrošová 12 – Hricková 12, Zmeková 11, Magerčiaková, Větrovcová 9. Střelba 3b.: 5/14:1/8, střelba 2b.: 32/56:22/52; trestné hody: 12/14:9/14, doskoky 45:29. Rozhodčí: Nejezchleb, Kukla.

USK Praha: Hartigová, Ferančíková, Kotlanová, Štěpánová, Pecková, Elhotová, Mokrošová, Burseová, Godinová, Karpovová.

BK Lokomotiva Karlovy Vary: Bártová, Sedláčková, Hricková, Kučerová, Magerčiaková, Vodrážková, Zmeková, Větrovcová, Šandorčínová.