ZVVZ USK Praha - Frisco Brno 77:62 (14:15, 32:30, 53:40)

„Tento zápas nám nevyšel. Myslím si, že se na výkonu holek projevilo, že měly v hlavách nastavený vrchol týdne na středeční utkání Euroligy proti Kaunasu,“ líčil kouč USK Lubor Blažek.

„Naše hra nebyla dobrá a to ani v útoku, ani v obraně. Výkon byl hodně chladný. Holky chtěly vyhrát, ale nic proto neudělaly,“ kritizoval.

„Brno má pořád dobrý tým. Teď má trochu horší období. Fandím tomu, aby se brzy zvedlo a dostalo se na nejvyšší úroveň,“ přál si lodivod.

„Nyní nás čeká poslední duel ŽBL proti VŠ Praha a pak se už všichni těšíme na svátky. Je potřeba, aby si holky odpočinuly. Zaslouží si to, letos přeci něco uhrály,“ doplnil Blažek.

„Utkání se hrálo nahoru dolů. Vše probíhalo v takových vlnách. My si nechaly dát hodně laciných košů, hlavně od brněnské rozehrávačky, která je hodně rychlá,“ popisovala česká reprezentantka ve službách Pražanek Kateřina Elhotová.

„Střetnutí skončilo tak, jak skončilo. Musíme být vděčné Delishe, která nás střelecky táhla,“ vzpomněla výkon své kolegyně, Američanky Milton.

„Nemyslím si, že jsme se v tomto týdnu víc soustředily na Euroligu. Podle mě je největší problém v tom, že už jsme unavené. Zvládnout v tuto dobu dvě kvalitní utkání v týdnu je složité,“ tvrdila.

„Na svátky se samozřejmě těším, i v nich se ale musím trochu hýbat, jinak by to bylo po návratu k tréninku znát,“ dodala Elhotová.

USK Praha: Milton 28, F. Eldebrink 2, Burgrová 4, Zrůstová 2, Nečásková, Elhotová 7, Montaňana 12, Kulichová 4, E. Eldebrink, Vítečková 10, Penicheiro 8. Trenér Blažek.

David Nejedlý