"Nechci jezdit čtyřicátý ani padesátý. Dakar samozřejmě může dopadnout jakkoliv, ale jsme odhodlaní udělat maximum pro úspěch," řekl Krajčovič na úterní tiskové konferenci v Praze.

Hlavní cíl je dojet

I s ohledem na výsledek v posledním ročníku bude jedničkou MRG Cerutti. "Dakar je náročná rallye a hlavním cílem všech je dojet do cíle, to chce každý, i já. Vedle toho ale chci minimálně zopakovat minulý výsledek," uvedl sedmadvacetiletý Ital.

O dva roky mladší Engel se chystá na třetí Dakar. Po 30. místě při premiéře letos po technických problémech do cíle nedojel. "Už mám trochu nůž na krku," pousmál se Engel. "Letos jsme pro úspěch udělali nejvíce ze všech roků a jdeme si za svým. Všichni v týmu chceme dobrý výsledek. Osobně věřím, že reálné je skončit do dvacátého místa," uvedl úspěšný endurový reprezentant.

Pro Kubienu to bude premiéra

Kubiena se závodům čtyřkolek věnuje deset let, na Dakaru se ale představí premiérově. "Pro mě bude úspěch dostat se na cílovou rampu. Jsem tělem i duší závodník, takže samozřejmě myslím i na výsledek a úspěch by byla desítka. Na druhou stranu je ale pravda, že nevím, do čeho jdu. Čeká mě 9 tisíc kilometrů dlouhá trať a osobně jsem zatím jel maximálně pět tisíc," řekl čtyřicetiletý Kubiena.

Čtěte také: Libor Podmol: Strach ze smrti? Já líbám fotky svých dětí