V právě uplynulém ročníku extraligy kráčeli od vítězství k vítězství. Až po sérii 27 utkání je zastavily Mokré Lazce. A hráče pražského El Niňa to málem stálo obhajobu titulu.

Na půdě soupeře prohráli hned následující zápas a extraligové prvenství zachraňovali na poslední pokus v domácím prostředí.

Za další zlatou sezonou týmu z Kotlářky stál pozitivní kolektivní duch i individuální psychické vlastnosti hráčů.

Tomáš Konečný je benjamínkem mužstva. S jednadvaceti odehranými zápasy se stal vůbec nejvytíženějším hráčem letošního play off. A patřilo mu poslední slovo v rozhodujícím pátém utkání finálové série.

„Je to nejpoctivější a nejspolehlivější hráč družstva,“ pravil Panský na adresu Konečného. „Tomáš snad jen někdy nedokáže ve vypjatých momentech porazit lepšího hráče.“

Josef Šimončík se stal nejúspěšnějším hráčem základní části nejvyšší soutěže. Ze šestatřiceti duelů neuspěl jen třikrát.

„Pepa je takový impulzivní typ,“ hodnotil Panský. „Letos zažil skvělou sezonu. Stal se mistrem republiky a výborně hrál na mistrovství světa. Dokáže porazit špičkového světového hráče, ale občas umí prohrát se slabšími.“

Dmitrij Prokopcov zářil ve vyřazovacích bojích. Žádný jiný hráč nezvládl play off s lepší bilancí.

„Pro mě je to jednička v týmu,“ uznal Jindřich Panský. „Někdy se sice nevyvaruje herním výkyvům, ale je to hráč důležitých okamžiků. Je na tom opravdu super psychicky. Jako člověk je bezproblémový, absolutně spolehlivý. Co se týká jeho přípravy, řekl bych, že kdyby trénoval víc, výsledky by mohly být lepší.“

Bohumil Vožický dostával v nabitém kádru nejméně příležitostí. Ale v dlouhodobé části i play off skončil v týmovém hodnocení jako třetí.

„Bohouš má fantastickou povahu, z kluků je vůbec nejhodnější. Je to bojovník tělem i duší. Herně těží z jistoty, ale chybí mu jakýsi finální úder. Měl by zkvalitnit servis a být více nebezpečný.“

A mistrovské oslavy nejlepšího týmu ve stolním tenise? „Dostali finanční prémii a čeká je oslava ve sklípku ve Strážnici,“ prozradil předseda klubu Zbyněk Špaček.