Takřka výhradně mužské osazenstvo si mohlo na plátně vychutnat, jak čtyřiadvacetiletá Češka smetla kanadskou hvězdičku Eugenii Bouchardovou a zopakovala triumf z roku 2011.

Na potlesk od stolů s občerstvením se nečekalo dlouho, poprvé se ozval ve třetím gamu po vítězném bekhendu české tenistky. A když se Kvitová křížným prohozem na závěr dlouhé výměny dostala do vedení 3:1, zněly sálem výkřiky nadšení.

K jiným reakcím česká fedcupová reprezentantka téměř nedala důvod. Povzdechy byly slyšet jen při drobných komplikacích v koncovce úvodní sady, kdy Bouchardová na returnu snížila na 3:5. Ale když hned v následující hře Kvitová při podání soupeřky dotáhla set do vítězného konce, jásalo se ještě dříve, než Kanaďančin bekhend doplachtil do autu.

Ve druhé sadě už rozjetá Češka neztratila ani game a fanoušci v pauzách mezi výměnami pouze pochvalně hodnotili její vystoupení a hlasitě uvažovali, co jí k návratu do někdejší formy pomohlo.

Opozdilci litovali

Utkání netrvalo ani hodinu, což zarazilo dvojici opozdilců. Ti se krátce po 16. hodině přišli podívat na vyvrcholení finále, ale už jen nevěřícně sledovali, jak se na obrazovce promítají opakované záběry z proměněného mečbolu. Stihli tak pouze slavnostní vyhlášení, na které si stejně jako ostatní fanoušci počkali, aby mohli sledovat, jak Kvitová podruhé zvedá nad hlavu talíř pro wimbledonskou šampionku.

Wimbledonské finále bylo ve sportbaru předehrou večerního programu, v němž se bude bojovat o postup do semifinále fotbalového mistrovství světa. Na šampionátu v Brazílii jsou dnes na programu čtvrtfinálové duely Argentiny s Belgií a Nizozemska s Kostarikou. I když se mistrovství odehrává bez české účasti, bývá na fotbal pravidelně nabito, prozradil místní barman.