"Nehráli jsme na úrovni jako v posledních zápasech. Místy to celkem šlo na servisu, ale trápili jsme se v obraně. Nezvládali jsme plnit pokyny na bloku, asi jsme nebyli soustředění,“ hledal příčiny porážky kapitán lví smečky Jakub Janouch. "Pořád máme doma velkou šanci to odčinit a sérii otočit," nevzdává se.

Pražané ve všech setech bojovali, ale dotáhnout ho do vítězného míče nedokázali ani jednou. V úvodní sadě vedli 23:22, ale závěr se jim nepovedl a domácí slavili výhru 25:23. Ve druhém setu byli domácí hráči mimořádně úspěšní v útoku a i když se Lvi v průběhu dějství vzchopili, tým Guaguas se ujal vedení na sety 2:0 po stejném výsledku - 25:23.

Cenu pro MVP zápasu s Brnem převzal David Kollátor.
Lvi smetli Brno a míří na Kanáry. Hráli jsme bez výpadků, uvedl MVP zápasu

Třetí sada byla v podání pražských volejbalistů nejpovedenější. Vedli 16:13, ale domácí zabrali, vedení strhli na svoji stranu a druhým proměněným mečbolem na 26:24 ovládli celý zápas 3:0.

"Když uděláte tolik nevynucených chyb, nemůžete na této úrovni vyhrát," postěžoval si kouč Pražanů Juan Manuel Barrial. "Prospěje nám, že budeme mít víc jak týden bez zápasu, program byl opravdu náročný. Vyhráli jsme několik zápasů v řadě, teď jsme prohráli zápas, ale ještě jsme neprohráli sérii. Musíme si odpočinout psychicky a fyzicky a takticky se nachystat na soupeře," dodal kapitán Janouch.

Liga mistrů: Lvi Praha - Galati 3:0.
Úžasný úspěch! Lvi porazili Galati a postoupili do další fáze Ligy mistrů

Volejbalová Liga mistrů – osmifinále, úvodní zápas

Guaguas Las Palmas – Lvi Praha 3:0 (23, 23, 24)

Rozhodčí: Ferreira (Portug.), Van Zanten (Niz.). Čas: 95 min. Diváci: 2250.

Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 18, Souza 13, Zonca 10.

Sestava a body Lvů Praha: Madsen 9, McCarthy 6, Schouten 7, Čech 10, Crer 7, Janouch, libero Moník – Kollátor 8, Thiel, Estrada 1. Trenér: Barrial.

Liga mistrů, play-off: Guaguas - Lvi Praha 3:0.Liga mistrů, play-off: Guaguas - Lvi Praha 3:0.Zdroj: VK Lvi Praha