Pražská Xterra bude v sobotu 9. června 2007 poprvé domácím šampionátem, a také zahajuje tuzemský seriál Czech tour. „Při středeční cvičné projížďce po dešti jeden chlapík ležel v každém sjezdu. To je správný, radoval se pak,“ říká ředitel závodu Petr Polívka. „Je to pěkná trať, nejlepší pro toho, kdo má nejlepší formu,“ směje se Jan Kubíček. Titul získal už třikrát v řadě. A letos zahájil sezonu mistrovským dresem v duatlonu. „Ale triatlon jsem ještě nejel,mám toho v plánu dost,“ říká muž, jehož čekají běžecké úseky v prestižních štafetových závodech Adrenalin cup a Dolomitenman.

Teď ho čeká 900 metrů plavání, 27 km v sedle horského kola a 7,6 km náročného terénního běhu. A taky stíhačka za absolutním vítězstvím, neboť ženy vyrážejí na trať o 21 minut dřív. Tolik dělal loňský časový odstup mezi vítězi „bitvy pohlaví“. Poprvé do ní vstoupí také Kája Polívková, jejíž rodinný tým závod pořádá. „Je ve formě a cítí se slušně,“ říká její manžel a trenér Petr Polívka. Před dvěma týdny toužila po medaili na evropském šampionátu na Sardinii, ale zastavila ji angína. „Měla jsem vyžraný krk od sprejů, až jsem skončila v nemocnici. Ale už jsem v pohodě,“ dodává matka dvou skoro dospělých dětí.

Na cenách půjde o dvacet tisíc korun. Startuje se v popoledním žáru ve 12.30. Předtím v 11.00 se jede na snazších a kratších tratích (0,2 – 7 – 1,8) závod příchozích Xterra Easy.