„V USK jsem prožil nejdelší etapu v mé dosavadní trenérské kariéře. Myslím, že to byl dobrý příklad toho, jak jsem byl spokojený a jak skvělá spolupráce to byla. Zvláště ve sportu, kde není neobvyklé, že trenéři mění zaměstnavatele, tedy až na sira Alexe Fergusona," ohlíží se osmapadesátiletý lodivod Kenneth Scalabroni, který neopomene poděkovat:

 „Teď přichází čas zkusit nové výzvy. Na USK budu vzpomínat jen v dobrém. Chtěl bych poděkovat všem trenérům i hráčům, s nimiž jsem spolupracoval, že jsme přes všechny výhry i prohry zůstali pohromadě a prezentovali se vždy tak, jak se patří a snažili se jít správnou cestou. Tak by to mělo být ve sportu i v životě," konstatuje muž, jehož rukama prošly takové hvězdy českého basketbalu, jako Tomáš Satoranský, Ondřej Balvín či Vojtěch Hruban. To si dobře uvědomuje generální manažer USK Petr Jachan.

 „Nastartování řady mladých českých hráčů do vrcholového basketbalu a vysoce profesionální přístup zahraničního trenéra se zkušenostmi z velkých klubů a soutěží přispělo k úspěšné etapě fungování týmu. Tímto bych chtěl panu Scalabronimu za celý klub, fanoušky i hráče, kterým hodně pomohl, poděkovat a popřát mnoho štěstí a úspěchů v jeho dalších trenérských aktivitách. Spolupráce s takovou trenérskou osobností byla vždy podnětná a inspirativní, nejen díky jeho zkušenostem, ale i lidským hodnotám. Jsem si jist, že nejen nám v klubu, ale i všem v Mattoni NBL a vlastně celému českému basketbalu přinesl mnoho pozitivního," dodává Jachan, na něhož nyní čeká složité období hledání Scalabroniho nástupce. O něm hovoří tiskový mluvčí USK Praha Michal Šob.

 „Pomalu začínáme vytipovávat okruh možných kandidátů. Nicméně jasno by mělo být v první polovině července, tedy v dostatečně dlouhé době předtím, než začneme přípravu," poodkrývá plány Pražanů, kteří se pod vedením nového lodivoda sejdou poprvé druhý týden v srpnu. Nejvyšší česká basketbalová soutěž Mattoni NBL pak odstartuje začátkem října.