Co rozhodlo o tom, že jste vypadli?
Výjimečná kvalita soupeře. Ovšem my je donutili odehrát maximum. Čelili jsme brutálnímu tlaku, naše situace byla moc složitá. Před zápasem jsme si řekli, že to odmakáme, odbojujeme. A to jsme i splnili. Ohromně si toho cením. Za každého stavu kluci dřeli. Rozhodly mimořádné výkony individualit na druhé straně, hlavně Atanasov byl téměř neubránitelný. Škodil nám servisem, útokem, vším.

Vyzývací pohár volejbalistů – odveta semifinále:
Ziraat Bankasi Ankara – Lvi Praha 1:3 (-26, 18, 21, 19), zlatý set 15:12
První zápas: 0:3, postoupil Ziraat
Sestava a body Lvů: Nedeljkovič 3, Janouch 3, Smith 14, Špulák 8, Mihajlovič 16, Paták 15, libero Ježek. Střídali: Pliaseckij, Toman, Vodička. Trenér: Pomr.
Nejvíce bodů Ankary: Atanasov 26, Ter Maat a Van Gerderen po 18.

Vaše vystoupení ve Vyzývacím poháru budete asi i tak hodnotit jako úspěšné…
Ano, byli jsme velmi úspěšní, rvali jsme se statečně a zanechali výborný dojem. Museli jsme ze sebe vydat maximum. Teď převládá zklamání, později budeme na působení v pohárech rádi vzpomínat.

Kdy odlétáte domů?
Až v pátek, čtvrtek bude věnovaný odpočinku. Hráči toho mají plné zuby, cítí velikou únavu. Musejí zregenerovat. Potom je třeba přepnout otáčky na play-off extraligy. Budeme tady mít i dvouhodinový trénink, který věnujeme přípravě na Ústí.

Co budete hráčům říkat?
Předně jim poděkuji za výkony, které v pohárech odvedli. Škoda, že jsme nevyužili šanci ve zlatém setu, který jsme výborně začali. Bohužel… Mohli jsme jít do většího vedení. Kluci ale musejí mít hlavy nahoře, i oni prokázali kvalitu. V každém setu jsme ze začátku prohrávali. Tvrdý servis – ohromný tlak. Poté přišly vyrovnané úseky, ale nedostali jsme se do vedení, soupeře neznervózněli… Hráče budu maximálně podporovat. Vím, že na place nechali všechno.

Lvi Praha – Volejbal Ústí
6. 3. 18.00 Praha
8. 3. 15.00 Ústí
10. 3. 18.00 Praha
------------------------------------
13. 3. 17.00 Ústí
16. 3. 17.00 Praha
Čtvrtfinálová série play-off se hraje na tři vítězství.

Můžete na závěr říci pár slov o Ústí?
Doufám, že se na první utkání s Ústím zvládneme adekvátně připravit, nenastanou žádné komplikace například při cestování. Musíme vyladit formu a navázat na výkony z poháru. Je třeba přepnout hlavy a koncentrovat se jen na extraligu. To bude hlavní úkol. Série s Ankarou je za námi. Vždy něco končí a něco začíná. Pro nás nejdůležitější část sezony.