Kdy zahájíte přípravu?
Původní plán zněl, že se sejdeme 3. srpna, nakonec jsme začátek posunuli na 29. července. To budeme ještě zařizovat organizační věci a stěhování cizinců. Od pondělí už se skutečně chceme věnovat jen tréninku.

Opět začnete na Suchdole?
Ano, to už je taková tradice. První týden se budeme věnovat kondici. Tentokrát budu klást větší důraz na to, aby hráči trénovali během dovolené. Sezona skončila nestandardně brzy a poté se nesmělo vůbec nic.

Kdy vaši svěřenci uvidí míč?
Máme spoustu nových hráčů, proto poměrně brzy. Od druhého týdne bychom už chtěli chodit i do haly na Lužiny. A v neděli 16. srpna odjíždíme na soustředění do Litomyšle, kde se začneme sehrávat.

Do Litomyšle opět zamíří všechny kategorie?
Ano, bude nás tam ještě o 40 více (loni jelo 136 lvů a lvic). Poprvé s námi vyrazí všechny dívčí kategorie, které měly minule vlastní soustředění.

Loni jste se zúčastnili zahraničního turnaje. Ten letos odpadá?
Mezinárodní konfrontace je důležitá, do Slovinska se nás budu opět snažit přihlásit. Tam jsme udělali výbornou zkušenost – utkaly se neokoukané týmy, zápasy nesvazovala taktika. Teď je otázkou, jestli se akce vůbec uskuteční a jestli nám bude vyhovovat termínově. O celé skladbě přáteláků se bude ještě jednat.

Taktizuje se při tom? Řešíte s kým z Česka hrát?
To bude záležet na losu extraligy. Nikdo nechce tři dny před prvním kolem hrát se stejným soupeřem.

Hovořil jste o třech soutěžích. Dvě jsou jasné, co ta třetí?
Do Vyzývacího poháru jsme se už přihlásili. Po 20. srpnu budeme vědět, jaké předkolo či kolo se nás bude týkat.

Kde budete nastupovat? Hala na Lužinách pohárové podmínky jistě nesplňuje.
Máme dvě možnosti. Homologované haly pro utkání Evropské volejbalové konfederace jsou v našem okolí v podstatě dvě. A to na Kladně a na Podvinném mlýně. Pro nás je samozřejmě prioritou zůstat v Praze. Teď vyjednáváme o možnosti tam hrát. Snad se brzy dohodneme.