VK Trox Příbram-VK Lvi Praha 2:3 (14:25, 28:26, 25:19, 17:25, 12:15)
Rozhodčí: Rychlík, Buchar. Diváci: 762. Trox: Gabriel, Šábrt, Toman, F. Ureš, Benitez, D. Rosenbaum, libero Verasio. Střídali Lyzanets, J. Ureš, Tevkun, A. Rosenbaum. Trenér Vašina. Lvi: Madsen, Tibitanzl, Kollátor, Estrada, McCarthy, Thiel, libera Moník a Tláskal. Střídali Schouten, Janouch, Krča, Čech. Trenér Barrial.

Příbramský Trox se letos stal expertem na úřadující šampiony. V Praze zvítězil 3:2 na sety a v domácí hale vedl už 2:1. „Musím uznat, že soupeři hráli výborně. Nakopla je koncovka druhého setu, poté byli odvážnější než my. Bojovali na hranici, někdy až za hranicí rizika a vycházelo jim to,“ ocenil kapitán Lvů Jakub Janouch. Ještě více ho potěšil „velký obrat“. „Pozitivní je, že jsme se semkli. Dva body rozhodně bereme,“ neskrýval.

Lvi sehráli už druhé utkání v tomto týdnu. Třetí je čeká v sobotu, kdy se (netradičně v Odoleně Vodě) postaví Brnu. V neděli ráno naberou kurz Las Palmas, kde na ně v úterý čeká úvodní duel play-off o čtvrtfinále Ligy mistrů. „Zahrát si podobné zápasy je pro nás čest. Postavíme se soupeři, který hrál stejně jako my v základní skupině výborně. Doma porazil dokonce Jastrzebski, což je známka nejvyšší kvality,“ uvedl Janouch a jeho trenér odhodlaně doplnil: „Šance vidím padesát na padesát.“