„Hráči jsou nyní na týmové dovolené, příprava začne od 12. července týdenním soustředěním v Harrachově. Po něm začneme s házenkářskou přípravou,“ vypráví jednapadesátiletý kouč.Mladý celek HC Dukla Praha skončil v uplynulém ročníku extraligy třetí. V nadcházející sezoně bude určitě opět mířit vysoko, ale o konkrétních cílech je podle Michala Tonara zatím předčasné mluvit.

Není důvod měnit styl

„Nejdřív se musíme s kluky víc poznat. Bude potřeba po odchodech nové hráče zapojit do manšaftu a sehrát se s nimi,“ pokračoval s tím, že Duklu opustili opory Matěj Klíma a Jonáš Patzel.

Domů za rodinou do Estonska odešel Martin Grištšuk a tým opustil i Denis Harabiš. Odchody hráčů jsou jedna věc. Změna ovšem nastala i v realizačním týmu. Už v něm nebudou působit Václav Vraný a Jiří Kotrč.

Co se týká posil, tak nově nastoupí Filip Březina, který se vrací z Německa. V týmu se tak sejde s bratrem Martinem. Slovenský reprezentant Marek Hlinka zase přichází s trenérem ze Zubří.

Novými tvářemi jsou i mladíci Jakub Rumian, jenž dosud hrál za Hranice, a Martin Maleček z prvoligového Chodova. A kromě nich bude k dispozici i půltucet nadějí z vlastní líhně.

Dukla Praha se v posledních letech prezentovala moderní rychlou házenou. To ji vedl Daniel Čurda, který se nyní bude plně věnovat funkci sportovního ředitele, ale podle svých slov chce být blízko družstva.

„Když něco funguje, není důvod to měnit. Jen bude potřeba pro tento styl zapracovat nově přicházející házenkáře, protože Klíma a Patzel byli největšími tahouny mužstva,“ poznamenal Michal Tonar.

Jistotou Petržala

Netají se tím, že v nadcházející sezoně bude spoléhat na brankářskou jistotu Tomáše Petržalu a další zkušené hráče. „V průběhu července si sedneme a všechno podstatné probereme. Určitě budeme dál vycházet z agresívní obrany a snažit soupeře zdolávat rychlými protiútoky,“ konstatoval.

„Tenhle herní systém se mi zamlouvá,“ pochvaloval si Tonar. „Jsem zvyklý pracovat s mladými hráči. Koneckonců v Zubří jsme podobný styl také hráli,“ dodal.