„Obhajoba už je jen teoretická," hlesl po porážce gólman Dukly Tomáš Petržala.

„Nedá se ale nic dělat. Musíme si přiznat, že z posledních čtyř kol extraligy máme pouhé dva body a navíc jsou teď naše výkony hodně diskutabilní. Je obtížné hledat příčiny, protože tréninky jsou vedeny stále ve vysokém tempu, s cílem vyhrávat. Bohužel se ale naše marodka rozšířila o Lehockého se Svitákem, což jsou základní kameny obrany 1:5. Těžko nám může někdo vyčíst přístup k zápasům, či trénování. Sami ale víme, že se o titul hraje jinak," tvrdil Petržala, jenž se jako správný kapitán snažil najít východisko z výsledkové krize.

„Nezbývá než zmobilizovat poslední síly, urovnat si myšlenky týkající se výkonů. Poprat se o vítězství v posledních dvou zápasech, a vytvořit tak na Zubří poslední tlak," hledal cestu k úspěchu.

„Na podzim naše hra zněla jedním tónem, který říkal, že nechceme prohrávat. Nyní je potřeba se opět semknout a dostat tyto slova zpět na palubovku. Vrátit do naší defenzivní hry tvrdost a zodpovědnost do koncovky. Věřím, že následující týden využijeme k tvrdému tréninku a dostatečné přípravě na Jičín, který nás čeká v neděli. Byla by škoda si pokazit nevydařeným závěrem výbornou sezonu, ve které se dal tým nečekaně dohromady. Je tu stále parta kluků, které je mi ctí dělat kapitána," dodal se špetkou patosu Petržala.