Muži se občas na ženský sport dívají skrz prsty. Jaký je váš vztah k basketbalu v podání něžnějšího pohlaví?

Líbí se mi. Snažím se ho sledovat, když přijde velká reprezentační akce. Navíc jsme na USK hráli ve stejné hale, takže jsem bývalé i současné reprezentantky potkával. A s některými jsem chodil také na střední školu do Přípotoční.

Mužská a ženská reprezentační složka žije tedy v symbióze?

Sejdeme se hlavně na vyhlášení basketbalisty roku. Jirka Welsch a Pavel Pumprla znají hodně hráček z reprezentace. Vždycky pořádně oslavíme den basketbalu. Je příjemné se setkat.

Umí basketbalistky něco, co dělá mužům problémy?

To mě nikdy nenapadlo, i když… S juniorským týmem jsme hrávali proti ženským. Samozřejmě jsme nesměli být fyzičtí, proto někdy vznikly problémy. Holky byly vždycky skvělé střelkyně. To mě překvapilo.

Nezávidíte děvčatům, že hrají vrcholnou akci doma?

Jeden můj sen je zahrát si velkou akci doma a zase trochu zviditelnit český basketbal. Je hezké vrátit se a nastoupit před vlastními fanoušky, jako tomu bylo loni před olympijskou kvalifikací. Zvlášť pro mě, který už hraje sedm let venku. A díky hale na Královce se konečně daří do Prahy přilákat zahraniční týmy k přátelským zápasům, což dřív nebývalo.

Budete během mistrovství Evropy fandit u televize, nebo přímo v hale?

Do Hradce Králové se asi nedostanu. Když ale holky postoupí a přesunou se do Prahy, určitě s kamarády baskeťáky přijdu fandit. Do té doby budu alespoň na dálku držet palce.

Čeho mohou Češky na akci dosáhnout?

Vím o tom, že jejich tým prochází generační obměnou. Budou to mít těžké, protože na ně bude vytvořený veliký tlak. Nepochybuji, že holky postoupí ze skupiny. A pak se uvidí. Doufám, že zopakují skvělý výsledek z posledního domácího mistrovství světa.

Otočme list. Už myslíte na mužské mistrovství Evropy, které se uskuteční na začátku září v Kluži?

Ještě ne. Nejdřív si musím odpočinout. Válet se ale nebudu, jelikož se chci setkat se všemi lidmi, které jsem rok neviděl. Od 13. do 17. července pořádám pro děti kemp v Praze. Na něj se hodně těším. A na začátku srpna se připojím k nároďáku.

Hrál jste někdy v Rumunsku?

Nikdy. Jsem zvědavý, jaká tam bude atmosféra. Big George (Gheorghe Muresan) od nás z Wizards pochází právě z Kluže. Když proti nám hrál Pau Gasol se San Antoniem, tak jsme si udělali společnou fotku a bavili se. Říkal, že jde o basketbalové město. To zní lákavě.

České fanoušky bude nejvíce zajímat, pro jakou příčku si do Kluže pojedete…

O konkrétním místě nemůžu mluvit. Cítím ale příležitost udělat zase dobrý výsledek.