Turnaj se letos uskuteční v areálu TK Sparta Praha od 10. do 18. května. „Naše dohoda s Martinou mě moc těší, ani jsme ji nemuseli přemlouvat a přesvědčovat, máme s ní dlouhodobě přátelský vztah, a když jsme jí navíc řekli, že na Spartě už hrál exhibici třeba Ivan Lendl, bez rozmýšlení kývla. Jako soupeřku jsme jí vybrali wimbledonskou vítězku Janu Novotnou," prozradila pozadí vyjednávání šéfka tenisové Sparty Petra Černošková.

„Účast Martiny se nám povedlo správně načasovat, naposledy jsem ji sledovala minulý týden přímo v Americe, na turnaji Sony Open Tennis v Miami, když hrála ve velké formě a celý turnaj ve čtyřhře nakonec se Sabine Lisickou vyhrály," říká ještě Černošková. "Během její exhibice nás čeká skvělá tenisová podívaná."

Na turnaji Šafářová i Zakopalová

Ředitel turnaje Petr Luxa prozrazuje i dvě hlavní české hvězdy turnaje: „Máme dohodu o startu obhájkyně vítězství Lucky Šafářové a Kláry Zakopalové. Pro české fanoušky to bude skvělá příležitost vidět v Praze na vlastní oči fedcupové reprezentantky, které vybojovaly semifinále v Seville. Věřím jen, že počasí budeme mít lepší, než měly holky ve Španělsku."

A ještě dodává: „První seznam hráček největšího českého ženského turnaje bude znám 24. dubna 2014 a konečná listina pro los turnaje bude 8. května. Díky úspěšným minulým ročníkům a stále rostoucí popularitě našeho turnaje mezi hráčkami čekáme ve startovním poli účast patnácti hráček v TOP 100."