K vyhlášení takových ambicí potřebujete pořádně silný kádr. A takový, jaký má Sparta v letošním ročníku k dispozici, snad ještě neměla. Tomáš Berdych. Petra Kvitová. Je potřeba něco více dodávat?

Jak je to možné, když právě tyto dvě české tenisové ikony ještě v minulých ročnících válčily v dresu Prostějova? Důvod je prostý. Duo Berdych Kvitová jde do Sparty na hostování a ta opačným směrem pustí obě sestry Plíškovy, Karolínu a Kristýnu. „Chceme titul, budeme hodně silní,“ vzkazuje soupeřům ředitel sparťanského tenisového klubu Petr Luxa.

Na prestižní bitvu se těší i samotní Berdych s Kvitovou

„Očekávám jedině vítězství! Týmové soutěže mám rád odmala a vždy, když jsem byl v nějakém týmu, tak se vyhrálo. Doufám, že tomu ani teď nebude jinak,“ říká pro klubový web Tomáš Berdych a jeho parťačka Petra Kvitová o něco skromněji dodává: „Já raději o velkých cílech nemluvím, nechávám si je vždy pro sebe. Po všem, co se stalo, jsem za měsíce po návratu hrozně vděčná.“

Zmiňovaná dvojice ale nebude hlavní silou Sparty. Na její soupisce najdete například také Lukáše Rosola, Lukasze Kubota, Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou nebo Stefanii Vögeleovou.

A s kým půjde proti Pražanům jejich největší rival, Prostějov? Také s pořádně nabitou sestavou. Kromě sester Plíškových bude za jeho barvy bojovat třeba Jiří Veselý, Lucie Šafářová či Tereza Smitková.

Zajímavá jména najdeme i v dalších klubech. Pražské I. ČLTK budou reprezentovat Jan Šátral či Andrej Martin, v ženách bude týmu ze Štvanice chybět po operaci se léčící opora Lucie Hradecká, nahradit ji se pokusí Markéta Vondroušová nebo Tereza Martincová. Říčany do baráže posílila šestnáctka světového žebříčku Anastasija Sevastovová, čtvrtfinalistka nedávného US Open.

V pražské semifinálové skupině se systémem každý s každým utkají oba městští rivalové, společně s vítězem barážového předkola Liberec Jihlava. Hrát se bude od 16. do 18. prosince, velké extraligové finále je pak na programu 20. prosince.