Jen si to představte. Dohromady 81 grandslamových vavřínů na jednom kurtu. Štvanická dvojka se včera prohýbala pod tíhou legend. Martina Navrátilová si zahrála s Janem Kodešem proti sourozencům Heleně a Cyrilovi Sukovým, které z hlediště sledoval jejich otec. „Zakázal jsem jim hrát naplno,“ vykládat Cyril starší divákům. „Ty maj cit,“ zaznělo z publika po jednom z povedených volejů. Náběhy k síti po servisu, ty by se od Navrátilové i Sukové mohly dnešní hráčky učit. Hrálo se naplno, ale s humorným tónem.

„Já zapomněl, že má dva metry,“ vtipkoval Kodeš směrem k Sukové, když se ji marně zkoušel lobovat. Sukovi vyhráli 6:3 a pak došlo na malou bitvu pohlaví. Suková s Navrátilovou zkoušely čelit Sukovi s Kodešem. Sourozenci se škádlili. „A to je sestra,“ lamentoval Cyril, když se jen ohlédl za prohozem Heleny.

Sanitka nakonec nebyla třeba

Starší sestra ho navíc nastřelila, až mu spadla kšiltovka. Vzápětí přišel revanš – Helena to chytla do nohy. „Sorry, ségra,“ zněla omluva. Kodeš se blýskl dvěma esy na úkor Navrátilové. „Jóóó,“ křikl si. „Ta rána snad ani nebyla vidět,“ přeháněla tenistka. Pak se 61letý Kodeš málem upodával. „Sanitku ti zavoláme,“ zněl Navrátilové černý humor. Ale nakonec se smál Kodeš. Pánové vyhráli 6:3.