„Motivaci máme pořád. Nejde o statistiky, ale o ten pocit z vítězství, který cítíte uvnitř,“ prohlašuje kapitán Tatranu Juraj Šádek, největší osobnost finálové série.

Pokud Střešovice zvítězí, stane se jediným hráčem historie, který se může pyšnit titulem jedenáctinásobný mistr České republiky.

„Když bude hrát na sebe, stáhnu ho,“ žertuje střešovický trenér Petr Ďarmek. Podobně reaguje i v případě nejlepšího střelce týmu, Michala Jedličky. „Hrajeme týmově. Jestli se to někomu nelíbí, může se věnovat třeba tenisu.

Před jeho týmem stojí netradiční finálový soupeř, Havířov. Poslední roky si fanoušci zvykli na souboje s ostravským Pepinem.

„Byl to takový mýtus. Nemůžeme ale řešit, proti komu se postavíme. Důležitý bude konečný výsledek,“ uvědomuje si Ďarmek.

Sázková kancelář Fortuna jednoznačně favorizuje Tatran. „Když to vezmu podle vsazených částek, vychází to asi 99:1 pro Tatran,“ říká hlavní bookmaker Michal Hanák.

„Vůbec si nepřipouštíme, jestli jsme nebo nejsme favoriti. To nám finále nevyhraje,“ vzkazuje Ďarmek.

První zápas hostí hala pražské Sparty zítra od 20.30, pak se série na dva zápasy stěhuje do Havířova. Vítěz postupuje přímo do Poháru mistrů evropských zemí, poražený jde do kvalifikace stejné soutěže.