Vraťme se ale do Kralup, které nabídly azyl Prague's Cats k uspořádání 'domácího' turnaje. Na akci, jež nebyla pro favoritky snadná už v základních skupinách. „Těžká chvilka" oddychl si po výhře nad kočkami v poměru 12:5 trenér Tatry Smíchov Stanislav Král.

Stejné problémy měly také vítězky předešlého turnaje, přeloučské Bejkovnice. Východočešky si poradily s béčkem Petrovic až po velkém boji 14:5.

Také zápolení o kralupský bronz bylo tuhé. Díky dvěma položeným pětkám na něj dosáhla děvčata z jižní části metropole, pořádající oddíl skóroval pouze jednou, což na pomyslnou medaili nestačilo.

Finále ale bylo jednoznačné, Tatra si v něm vyšlápla na Přelouč, kterou deklasovala 43:14!

„Holky předvedly svůj nejlepší výkon v sezoně," usmíval se lodivod Smíchova Stanislav Král. „Po utkání s Prague's Cats je bylo třeba vyburcovat, hrály bázlivě. Odvážnější pojetí bylo nezbytné," líčil kormidelník, jehož slova padla na úrodnou půdu.

„S Přeloučí děvčata otevřela hru. V obraně dobře přistupovala k útočnicím. Tím pádem získávala důležité balony hned v zárodcích akcí našich soupeřek," pochvaloval si Král, který dobře ví, že je postup blízko.

„Máme ho ve svých rukou. Ani dva turnajové triumfy nemusí Přelouči stačit," vysvětlil trenér, který jedním dechem dodal: „Komplikace mohou nastat vždycky, ale musely by přijít z našich řad. Postoupit chceme! Od začátku na nic jiného nemyslíme."

Průběžné pořadí 1. ligy

1. RC Tatra Smíchov 33 bodů
2. RC Bejkovnice Přelouč 29
3. Prague's Cats 22
4. RK Petrovice B 20
5. RC Plzeň 10
6. RC Sedlčany 6