RC Tatra Smíchov - RC Sparta Praha 29:5 (8:0), na pětky 4:1Body: Řanda 9, Hocke 5, Procházka 5, Fatka 5, Kladiva 5 – Vokrouhlík 5. Žluté karty: 2:1. Rozhodčí: Čekal – Livers, Tůma.

„Po porážce od Vyškova jsme byli zklamaní, dá se říci zlomení. Osobně bych utkání o bronz nehrál," pronesl jeden z hrdinů derby, domácí rojník Jakub Procházka.

„Motivaci ragbista nehledá, každé utkání je pro něj svátkem. O to větším, když se hraje o medaili," kontroval kapitán Sparty, nastupující na exponovaném postu útokové spojky, Pavel Vokrouhlík.

Ať už skóre hovoří jakkoli, dlužno dodat, že se sedmdesát minut hrálo na Smíchově naprosto vyrovnané ragby. „Do zápasu jsme šli bez klíčových hráčů. Sparta měla také mnoho absencí. Což bylo na hře znát," vysvětlil Jakub Procházka, proč po více než hodině svítilo na tabuli hubené skóre 8:0 pro domácí.

A Sparta tlačila… „Zlomová desetiminutovka. Měli jsme šance na položení hned několika pětek, ale nevyužili je. Z protiútoku soupeři skórovali, což nás poslalo na dno, ze kterého jsme se už neodrazili," litoval Pavel Vokrouhlík, se kterým souhlasil hlavní aktér rozhodujícího brejku.

„Byli jsme pod velikým tlakem. Podržely nás ale dobré skládky. Poté přišlo typické nedáš, dostaneš," usmíval se Jakub Procházka. „Dostal jsem výborný míč do útoku, myslel jsem si, že už si doběhnu pro pětku. Soupeři mě ale atakovali, přihrál jsem proto Martinu Kladivovi a následoval ho. Když Martina složili, měl jsem ke skórování maximálně deset centimetrů," usmíval se.

Tatra Smíchov si poté už vedení pohlídala a mohlo dojít na hodnocení celého ročníku. 

„Těžko říci, sezona neskončila špatně, vždyť máme medaili. Přál jsem si ale, aby byla ještě lepší," líčila smíchovská opora Jakub Procházka. Podobného názoru byl také Pavel Vokrouhlík, který dodal: „Po podzimu jsme byli kousek od sestupu, absolvovali jsme proto sezení s celým týmem. Na něm si řekli, že nesmíme udělat ostudu. Poté jsme překvapili a postoupili do play-off. V něm už jsme ale na své soupeře nestačili."