Dbá na precizní přípravu. Baví ho zkoumat, kde se může ve hře posouvat nebo kde má jeho protivník slabiny. „Dávám si na to hodně záležet. Na každého hráče mám připraveno až šest scénářů toho, jak se utkání může vyvíjet. V praxi vím, že se maximálně potvrdí tak tři, zbytek jsou extrémní případy. Nechci, aby mě něco překvapilo,“ prohlásil Panáček, jeden z favoritů mistrovství republiky ve squashi, které začne ve čtvrtek v Hector Sport Centru a ve Squash Bowling Centru.

Významnou pomocí pro nastavení správné strategie je použití videa. To má Panáček velmi v oblibě. Díky němu analyzuje výkony soupeřů, ale i své. „Dívám se na zápasy, které jsem odehrál. Pouštím si video z utkání soupeře, pak také moje. Snažím se poučovat z mých chyb, konzultuji to s trenéry ze Strahova. Pak také s Davidem Tománkem, se kterým sedíme po obědové pauze a snažíme se vymýšlet věci, které mě baví a pomáhají mi,“ vysvětloval Panáček, který ještě nedávno byl oficiálně juniorem.

V minulém roce se přidal k pár vybraným hráčům, kteří se dostali do finále MČR. A to kromě k Danielu Mekbibovi také k Jakubu Solnickém nebo Martinu Švecovi. „Chci navázat na loňský ročník. Nemám co ztratit, jsem tady jeden z nejmladších hráčů. Pod tlakem jsou spíše jiní hráči, půjdu do toho s čistou hlavou,“ dodal Panáček, kterému se v posledních týdnech dařilo. Například na turnaji PSA ve Švýcarsku se mu podařilo dostat do semifinále. Předtím si zahrál áčkový turnaj v Ostravě a v Praze.

MČR ve squashi začne ve čtvrtek 3. března. Kompletní zpravodajství s rozhovory s hráči mohou fanoušci atraktivního raketového sportu sledovat na sociálních sítích asociace. Akce bude kompletně přenášena na youtube kanálu.