Hráč brněnské Viktorie vybojoval překvapivě jedno postupové místo z evropské kvalifikace, která se konala v dubnu. Během čtyř dní vyhrál čtyři těžké zápasy, ve finále si poradil s Angličanem Benem Smithem, když otáčel utkání ze stavu 0:2 na sety. „Byl to můj největší úspěch kariéry, turnaj byl neskutečně nabitý a dovolím si tvrdit, že evropská část kvalifikace byla ta nejtěžší ze všech. Musím se přiznat, že jsem uvažoval, zda na turnaj vůbec jet, protože šance se kvalifikovat byla opravdu minimální. Všechny čtyři zápasy mi ve Francii neskutečně sedly a myslím, že jsem nejen sebe, ale i všechny ostatní hodně překvapil,“ popsal Švec.

Na výkony z kvalifikace chce navázat také na mistrovství světa, které se koná v Káhiře. Prvním nasazeným je domácí legenda Ali Farag, druhý Paul Coll z Nového Zélandu. Švec se utká s turnajovou sedmičkou ElShorbagym, vítězem mnoha turnajů kategorie PSA. „Chci hrát aktivně, dobře se hýbat a dělat minimum chyb. Vím, že to s Mohamedem nebude jednoduché, ale chci se aspoň pokusit ho trochu zatlačit a předvádět moji hru než jen pasivně vyčkávat,“ plánoval Švec.

Šampionát se bude pořádat v komplexu Muzea egyptské civilizace. V minulosti si tuto nejprestižní událost zahráli ze současných reprezentantů například Anna Serme nebo Daniel Mekbib.