Federální liga se měla obnovit po 12 letech. V plánu byla účast 16 týmů, deseti českých a šesti slovenských. „Stále věříme v úspěch ČSE. Zároveň chceme dát klubům poslední možnost setkat se na společné schůzce se zástupci exekutivy ČSH v úterý 7. února v Praze a učinit poslední pokus o vznik ČSE," uvedl prezident svazu Radek Bendl v tiskové zprávě.

Dukla se přihlásila, ale s podmínkou

Do uzávěrky 31. ledna poslal přihlášku do soutěže jen vedoucí tým extraligy Zubří. „Moc dobře si uvědomujeme, že pokud nevznikne nová společná mezinárodní soutěž, ta stávající v této podobě bude v lepším případě stagnovat, spíše uvadat. Každopádně obnova česko-slovenské soutěže bude zajímavější pro fanoušky, partnery klubů, média," uvedl generální sekretář Zubří Michal Balhárek.

Podle svazu se přihlásila i pražská Dukla, avšak s podmínkou, že do soutěže vstoupí minimálně šest extraligových klubů. „Za dané situace tedy projekt padá," řekl člen exekutivy ČSH Daniel Novotný.

Mužská extraliga po pěti letech zanikla

Svaz odmítl výhrady klubů, že liga není sedm měsíců před začátkem připravená a týmy o ní nemají žádné informace. „V průběhu loňského roku kluby obdržely jak informaci o minimální finanční garanci ze strany ČSH, tak základní organizační a marketingové informace o soutěži. Kluby nijak nereagovaly, scházely se na tajných schůzkách samy a 10. ledna oznámily, že hrát ČSE nebudou," řekl Novotný.

Společná mužská extraliga zanikla po pětileté existenci v roce 2005, protože marketingově neuspěla. V ženské kategorii se od roku 2002 hraje společná česko-slovenská interliga. Vedení házené věřilo, že mužská federální liga přiláká fanoušky a přinese peníze. „Nastalá situace nás ve vztahu k našim sponzorům a partnerům dostala do nezáviděníhodného postavení," dodal Novotný.

Čtěte také: Házenkář Dukly Milan Kotrč: Motivace mi nechybí. Chci se rozloučit medailí