Finále ligy amerického fotbalu rozvášní snad úplně každého. Na Super Bowl se dívají desítky milionů diváků, v televizi během něj běží nejdražší reklamy, o přestávkové show vystupují popové hvězdy a na hřišti bojují ti nejlepší hráči. Nyní už přijde jeho 54. díl. „Ze svých vzpomínek z USA si velice dobře pamatuji, že je to, jako by se zastavil čas. Nepopsatelný pocit. Doopravdy každý Američan ho sleduje. A to je ten důvod, proč je Super Bowl a vlastně celá NFL takový kolos, ve kterém se točí miliardy dolarů,“ popisuje Kysilka.

Který celek hráč Prague Black Panthers favorizuje? Více věří borcům z Kansasu a vysvětluje proč. „Po loňské trpké porážce v AFC Championship s Patriots si myslím, že tým urazil opět další kus cesty, zúročí zkušenosti a plně využije svůj potenciál. Říká se, že útok vyhrává zápasy, ale obrana celý šampionát. Avšak já si myslím, že to bude mít obrana San Francisca proti quarterbackovi Patricku Mahomesovi těžké. Bude tedy nezbytné držet krok ve skórovací přestřelce. Uvidíme, jak si s tím poradí quarterback San Francisca Jimmy Garoppolo. Vše se bude odvíjet od jeho formy,“ nastínil Kysilka.

Sám na podzim bojoval o možnost proniknout do některého z týmů NFL. Jeho herní dovednosti a fyzické parametry (2 metry a 145 kilogramů) zaujaly skauty nejprestižnější ligy amerického fotbalu, kteří ho do německého Kolína pozvali na takzvaný International Combine, jehož se účastní nejnadějnější borci mimo Spojené státy. Nakonec to jen těsně nevyšlo. Co Kysilkovi chybělo? „V porovnání s těmi nejlepšími ofenzivními lajnaři mi nejvíc schází jejich atletická výbava a obecně jejich atletické dovednosti. I když to tak nevypadá, ofenzivní lajnaři v NFL jsou extrémně dobře fyzicky připraveni, a to nejen po té silové stránce, ale právě obzvlášť po té atletické,“ uvědomuje si.

Kysilka ale ve svůj sen, stát se prvním Čechem v NFL, stále věří. „Po vyhlášení vybraných hráčů jsme měli možnost dobrovolně skauty kontaktovat. Toho jsem samozřejmě využil. Po stránce takzvané football IQ neměli výhrad a byli nadmíru spokojeni. Dokonce i LeCharles Bentley, jedna z největších kapacit ofenzivních lajnařů, hlavní mentor ligy NFL pro ofenzivní lajnu. U silových cvičení byl můj výkon také adekvátní. Můj neúspěch, zejména pak v porovnání s Brazilcem, který nakonec na Floridu odcestoval, byl v atletické části. V té jsem byl o třídu horší. To je tedy hlavní věc, na které bych dle skatů měl zapracovat,“ uvedl Kysilka.

„Z jejich slov jsem měl ten pocit, že kdyby se rozhodli pro dva ofenzivní lajnaře byl bych tím druhým po Brazilcovi já. Výsledkem rozhovoru bylo, že mi bylo víceméně přislíbené místo na NFL Combine v příštím roce samozřejmě za předpokladu, že zapracuji na svých slabých stránkách a moje výkonnost nepůjde dolů,“ prozradil a dodal: „Mého cíle se rozhodně nevzdávám. Příští rok se o Floridu porvu znovu a věřím, že obohacen o zkušenosti z prvního pokusu budu úspěšnější.“