„V kategorii International bude náš turnaj zase patřit k nejsilnějším. Zatím to vypadá na silné obsazení," řekla na tiskové konferenci ředitelka turnaje Petra Černošková.„Byla bych ráda, kdyby potřetí za sebou uspěla česká hráčka," přeje si a připomíná, že loni ve Stromovce triumfovala Lucie Šafářová, o rok zpět Karolína Plíšková.

Caroline Wozniacká.
Pražský turnaj láká na přehlídku českých tenistek a Wozniackou

V roli jedničky se ukáže Plíšková

V minulém roce měl pražský turnaj navýšenou dotaci na 500 tisíc dolarů, ale pro letošní rok se vrátil na poloviční sumu. Proč? Důvod je zcela jednoduchý. „Půlmilionová dotace je nezbytná k tomu, aby mohly startovat dvě hráčky z Top 10. Petra Kvitová ale nemůže hrát kvůli zranění a tak bylo zbytečné to opět navyšovat," vysvětluje.

V roli turnajové jedničky se ukáže Karolína Plíšková, která patří v letošní sezoně k nejúspěšnějším hráčkám světa. „Je to zatím můj nejlepší úvod roku v životě. Mám spoustu vyhraných zápasů, úspěchů je hodně a porazila jsem dobré hráčky. Tři měsíce na betonu byly hodně kvalitní a teď uvidíme, jak se povede antuka," usmívala se mezi novináři.

Turnaj je tradičně zdarma, platit se bude jen na finále

Pražský turnaj patří mezi hráčkami k nejoblíbenějším a fanoušci dokáží vytvořit skvělou atmosféru. Oceňují také to, že turnaj je tradičně zcela zdarma. To se v letošním roce trochu změní. Platit se bude pouze na finále. „Vznikal přetlak, lidé se do areálu nedostali a začínalo jít o bezpečnost," vysvětluje ředitelka turnaje logický krok.

Přihlášené hráčkyPodle aktuálního umístění v žebříčku
1. Karolína Plíšková
2. Caroline Wozniacká
3. Samantha Stosurová
4. Barbora Strýcová
5. Ana Konjuhová
6. Shuai Zhang
7. Lucie Šafářová
8. Kateřina Siniaková
Dále: 10. Christina Mc Haleová, 11. Julia Goergesová, 12. Naomi Osakaová, 13. Misaki Doiová, 14. Kristýna Plíšková, 15. Viktorija Golubičová, 16. Qiang Wangová, 17. Oceane Dodinová, 18. Annika Becková, 19. Louisa Chiricová, 20. Jelena Ostapenková, 21. Carina Witthoeftová, 22. Magda Linetteová, 23. Mandy Minellaová