„Ukazuje se, že náš turnaj si ve světě získal skvělé jméno. Hráčky o něm vědí a do Prahy jezdí rády. Mým přáním je jako každý rok alespoň jedna Češka ve finále. Ale v letošní konkurenci to bude mimořádně těžké," říká ředitelka turnaje J&T Banka Prague Open Petra Černošková.

Pořadatelé turnaje uzavřeli v pondělí nominaci a fanoušci se budou moct těšit na čtyři hráčky ze světové elitní dvacítky Karolínu Plíškovou, Caroline Wozniackou, Samanthu Sto-surovou a Barboru Strýcovou.

Čtěte také: Federer by si rád zahrál čtyřhru s Nadalem: Myslím, že by nám to šlo

Turnaj začíná první květnový den 

Kromě současné české jedničky Plíškové vzbuzuje největší očekávání Dánka Wozniacká, která v době začátku turnaje může být, stejně jako Plíšková, v první desítce. „Jednali jsme s ní už od Australian Open a jsem rád, že jsme se nakonec dohodli. Má motivaci zahrát v Praze dobrý tenis," těší Miroslava Černoška, majitele agentury Česká sportovní.

Turnaj v areálu TK Sparta začíná první květnový den a finále je na programu v sobotu 6. května. Loňský triumf obhajuje Lucie Šafářová, která v sedmileté historii vyhrála třikrát. Příjemnou zprávou pro fanoušky je to, že světové hráčky uvidí ve Stromovce, včetně finálových duelů, tradičně zdarma.